Унгария се класира за Евро 2024 с изравнителен гол в последната минута

Унгария изравни в последния момент срещу България, за да завърши 2-2 и да си осигури място на Европейското първенство през 2024 г.

Унгария Те се класираха за Евро 2024 Благодарение на последния изравнителен гол срещу България В София днес следобед.

Гостите влязоха в мача, знаейки, че просто трябва да избегнат поражение срещу дъното на група G, за да си осигурят място в турнира в Германия следващото лято.

Въпреки това изглежда, че може да се наложи да почакат още малко, когато… Кирил Десподов България поведе с 2:1 с удар от дузпа само 11 минути преди края на мача.

Капитан на Унгария и полузащитник на Ливърпул Доминик Собослай Той поведе отбора в търсене на изравнителното попадение и изпълни пряк свободен удар в седмата минута на добавеното време, който случайно попадна в мрежата. Алекс Петков Автогол предизвика сцени на бурни празненства сред унгарските играчи и персонал.

Това не беше момент, в който техните фенове можеха да участват, след като зашеметяващо закъсняло решение доведе до преместването на стадиона от Пловдив в София само два дни преди мача, след което Българската футболна асоциация направи безпрецедентно искане мачът да се играе в У дома. Той се проведе при закрити врати – което беше разрешено от УЕФА.

© Ройтерс

Решението допринесе за бурни протести на фенове пред стадиона преди мача, като феновете на домакините протестираха срещу президента на БФБ. Борислав МихайловС помощта на полиция за борба с безредиците, за да потуши безредиците.

Имаше и дисциплинарни проблеми на терена, като и двете страни бяха намалени до 10 души за две нарушения, за които може да се съди, Валентин Антов Виждайки червено за домакините преди полувремето и Борнемут Милош Керкез Той получи заповедта си да тръгне към Унгария след края на първото полувреме.

READ  Обобщение на Европейската лига и Европейската лига на конференциите: Ромелу Лукаку помогна на Рома да победи Сервит | футболни новини

В този момент резултатът вече беше 1-1 Delive Spa беше отменен Мартин АдамОткривателят, който Szoboszlai също ръководи, преди да има роля в късната драма.

С този резултат Унгария става първият отбор, класирал се от група G, въпреки че е възможно Сърбия да се присъедини към тях тази вечер, ако Черна гора не успее да победи Литва.

Унгарците вече достигнаха всяко от последните три европейски първенства, като пропуснаха 10 поредни преди това.

ID:529209:1false2false3false:QQ:: от работния плот на db :LenBod:collect4132:Няма информация за анализ на данни