Уелс беше изумен от Армения, тъй като и Република Ирландия, и Северна Ирландия загубиха

(PA)

Уелснадежди Евро 2024 Квалификацията беше сериозно повредена от унизително поражение с 4-2 Армения в Кардиф.

Лукас Зилараян и Грант Леон Ранос вкараха по два гола, докато Армения – класирана на 97-о място в света и 71 по-надолу от Уелс – подпечата една от най-великите победи в историята на футбола.

Даниел Джеймс Уелс даде ранна редакционна статия и Хари Уилсън намали изоставането до 3-2, след като Армения овладя топката, подпомогната от наистина отчаяна защита на домакините.

Но Армения отговори със стил и мизерията на Уелс беше завършена с изгонване Кийфър Муркойто бе отсъден фаулиран от българския рефер Георги Кападов след оплитане на вратаря Огнен Чанчаревич.

Мур ще пропусне полета в понеделник за пуйка Което сега придобива допълнително значение за Уелс след този неуспех.

Това беше голям успех за арменския треньор Александър Петраков, 12 месеца след като неговият украински отбор беше победен на финала на Световното първенство в Кардиф.

Турция увеличи шансовете си да победи Уелс, за да се класира от група D след гола на Ирфан Кахваджи в 95-ата минута при победата с 3:2 в Латвия, секунди след като домакините изравниха.

На друго място Гиоргос напусна Масурас Република ИрландияНадеждите за квалификациите висят на косъм, тъй като загубиха с 2-1 в Гърция.

Полузащитникът на Олимпиакос Масурас вкара решителния гол при победата на тима на Хосе Пойе, като им даде най-много точки от откриващите мачове от Група B и нито една на Ирландия преди домакинския сблъсък с Гибралтар в понеделник.

оръдие Нейтън Колинс По-рано той беше отменил дузпа на Тасос Бакаситас в 15-ата минута, за да даде надежда на гостите, но всъщност хората на Стивън Кени, които бяха изгонили защитника Мат Дохърти в последните секунди, бяха победени от дълги бягания в OPAP Arena в Атина.

READ  Посещението на Карийм Хънт при Браунс включваше проба

По гол вкараха Оливие Жиру и Килиан Мбапе Франция Те победиха Гибралтар с 3-0, за да запазят перфектния си старт към квалификациите в ирландската група.

Северна Ирландия Той вкара изравнителния гол в добавеното време, което беше отменено от VAR, тъй като борбеността му беше несравнима при загубата с 1:0 от Дания.

Голът на Йонас Уинд в началото на второто полувреме направи разликата в Копенхаген, тъй като новодошлият Калъм Маршал видя мечтан гол отсъден за засада след преглед, продължил близо пет минути.

на Уест Хем След това младежът хвърли топката Джони Еванс Той стреля с глава при свободен удар, но имаше отчаяние, когато реферът Даниел Стефански в крайна сметка сигнализира засада, след като съотборникът му Томаш Квятковски взе зъб, за да прегледа ударите.

Украйна стигна до два гола по-малко, за да спечели с 3-2 в Северна Македония, която след това ще пътува до Англия, след като Трите лъва спечелиха с 4-0 в Малта.