Ударът на Talia von Olhoven под номер 3 дава на 11 Oregon State зашеметяваща победа със 79-77 над 9 UCLA.

КОРВАЛИС — Най-голямата женска баскетболна публика в Gale Coliseum този сезон ще трябва да плати малко повече за билетите си при излизане от сградата след това, което видя в петък вечер.

Талия фон Олхофен отбеляза най-висока тройка в кариерата си без оставащо време, което донесе победа №11 на Орегон Стейт със 79-77 над №9 UCLA. Това завърши със зашеметяващ завършек, тъй като и двата отбора комбинираха по 10 точки за последните 6,6 секунди.

Oregon State (21-3, 10-3 Pac-12) зае второ място в Pac-12, една игра зад първото място Станфорд. Тълпа от 8 525 гледаше със страхопочитание и удивление, включително 2 369 ученици, училищен рекорд за женски баскетболен мач.

Бобрите, които играха по-голямата част от мача без своя водещ голмайстор и рикошет в Raegan Beers, организираха вълнуващо рали през последните 2:30, за да спечелят шестия си пореден мач.

Изоставайки 72-65, OSU избяга от девет поредни точки, за да вземе две точки преднина с 15 секунди преди края на два свободни хвърляния от Timea Gardiner. Оказа се, че и двата отбора тепърва загряват.

Първи беше UCLA, където Анджела Дугалич вкара тройка 6,6 секунди преди края. След това, след като отборите извикаха три тайм-аута, Von Olhoffen взе входящ пас, изгони висок екран за layup и 77-76 OSU преднина.

Бруинс (19-5, 8-5) не бяха завършени. Лорън Бейтс, който водеше UCLA с 24 точки, спокойно удари 15-футов скок за 1,1 секунди, за да върне Бруинс напред. Това остави Орегон Стейт с едно подаване и един удар за победа. Лили Хансфорд подаде топката към фон Олхофен, който заобиколи в горната част на ключа точно зад линията за три точки и чукна победния гол.

READ  Кардиналите освободиха Зак Ерц. Има ли смисъл да се завръщам при "орлите"? – NBC Sports Philadelphia

Фон Олховен вкара четири тройки и поведе Орегон Стейт с 22 точки. Гардинър бе зад фон Олхофен с 21 точки.

Oregon State Bears загубиха минута във втората четвърт. Докато се защитаваше под коша на UCLA, Биърс получи силен удар с лакът в носа от Кики Райс от UCLA и се строполи на пода. Нямаше незабавни новини след мача за контузията или състоянието на Bears.

UCLA водеше с 34-32 след диво първо полувреме, при което Мечките напуснаха играта, два умишлени фаула и един технически фал, а OSU се опитваше да разбере как да се справи без своя водещ голмайстор.

Бобрите отбелязаха последните осем точки от първата четвърт, за да поведат с 12-11. Мечките напуснаха играта 56 секунди след втората четвърт, разстройвайки Бобрите. Но OSU остана в играта, търгувайки няколко пъти с UCLA. Лондън Джоунс от Bruins отбеляза гол през последната минута, за да даде преднина на UCLA на полувремето.

UCLA водеше с цели седем точки през третата четвърт, само за да накара Бобрите да отвърнат. Гардинър вкара тройка при сирената, за да изравни резултата на 58-58, насочвайки се към четвъртата.

OSU размениха кошове в началото на четвъртата част, но USC пое контрола, след като Райс отбеляза тройка при 7:58 до края, за да изведе Бруинс напред с 65-62. Няколко минути по-късно UCLA успя да увеличи преднината си до седем точки, но това не беше достатъчно, за да удържи нарастващите Бобри.

Щатът Орегон завършва домакинството си този уикенд по обяд в неделя, когато Бобрите се изправят срещу номер 10 USC в Gill Coliseum.

READ  Легендата на Манчестър Юнайтед намекна за участието на Бирмингам Сити в оценката на гола на Уейн Рууни

– Ник Дашел отразява футбол, баскетбол и други теми, свързани с леката атлетика на щата Орегон. Свържете се с него на 360-607-4824, [email protected] или @nikdashiel.

Нашата журналистика има нужда от вашата подкрепа. Абонирайте се днес за OregonLive.com.