Три отговора и три въпроса от победата на Реал Мадрид над Хетафе

Това със сигурност беше един от най-малко интересните мачове, останали в програмата, но Реал Мадрид беше домакин на Хетафе и ги победи с 1-0 в събота вечер, по средата на мача с Манчестър Сити. Въпреки че фокусът сега е върху Шампионската лига, има някои интересни аспекти на този мач в LaLiga и те са обсъдени по-долу под формата на три отговорени въпроса преди мача и три въпроса след мача, на които можем да отговорим сега.

Три отговора

1. Колко „много конкурентен“ ще бъде съставът на Анчелоти?

С пристигането на този мач между двата полуфинални мача на Манчестър Сити и с отпадането на Реал Мадрид от надпреварата за титлата в Ла Лига, този мач не беше приоритет за Los Blancos. Докато някои искаха цялостна промяна на състава и не бяха представени редовни играчи новобранци, Анчелоти заяви, че стартовият състав ще бъде „много конкурентен“. Въпреки че съдържаше доста титуляри, истината беше, че това беше силно ротационен състав. Нещо повече, това беше нетрадиционен състав. Задната линия имаше смисъл, включително завръщането на Ферланд Менди. Но тогава имаше експерименти в средата на терена, като Себальос и Камавинга смениха страните си по средата на първото полувреме, за да се превърнат в номер 8 с главата надолу. След това, в нападение, имахме полузащитника Валверде, фалшивата деветка Асенсио и стареца Азар, който беше колкото деформиран, толкова и невдъхновен.

2. Как Ферланд Менди ще се погрижи за контузията си?

С Ферланд Менди отново в състава, всички погледи бяха насочени към него и неговата физическа форма. Той е играл само половин час от януари поради физическите си проблеми, така че ще бъде интересно да видим как ще изглежда в този старт. Въпреки че очевидно беше далеч от физическия си връх, той беше умствен. Той е правил подгизващи неща като изкарване на топката по неудобен, но успешен начин. Той също така спря повечето заплахи от дясното крило на Хетафе, като спечели три от трите двубоя на земя и също така взе прихващане. Той направи това, което трябваше да направи. Но позицията на левия бек изведнъж стана по-динамична, след като Камавинга се премести там през второто полувреме.

READ  Джаред Гоф: Разбирам колко важно е спечелването на NFC North за града

3. Кога беше отстранен Карвахал?

Нямаше Дани Карвахал в този мач, което вероятно е най-доброто, защото той се нуждае от почивка, за да може да се върне отново в Манчестър в средата на седмицата. Десният бек не може да играе тази вечер, защото изтърпява наказание. Той най-вероятно е забравил, че е наказан, а може би и самият Карвахал, защото отдавна е уволнен от Реал Сосиедад. Минаха 11 дни, а Реал Мадрид изигра 210 минути футбол след червения картон. Но най-накрая Карвахал спря тази забрана за един мач и видяхме влизането на Лукас Васкес. Галисиецът винаги е бил достатъчно приличен дубльор на Карвахал и отново показа солидно представяне.

Три въпроса

1. Играта на Виниций стана ли касов хит?

Флорентино Перес знае по-добре от всеки друг, че футболът е шоу. Продажбата на билети за футбол е същият бизнес като продажбата на билети за театър или концерти, но много по-изгодна. Първите три сблъсъка от вечерта на Валверде, Асенсио и Азар обаче не бяха в боксофиса. далеч от това. Първото силно приветствие за вечерта беше загрявката на Винисиус, а след това, когато той влезе, Бернабеу светна. Изведнъж на терена се появи суперзвезда и никой не можеше да бъде по-щастлив от президента. Въпреки че не означава много, Реал Мадрид има още два мача в лигата след това и има нужда да се продадат билети по някакъв начин. Винициус е онова момче от плаката, което ще накара хората да преминат през портите, но трябва да убедите хората, че той ще играе и най-добрият начин да направите това е да продължите да играете с него. Въпреки че почивката му преди голям мач от Шампионската лига е приоритет номер едно в момента, в Реал Мадрид има търговска нужда бразилецът да играе, особено за домакинските мачове. Беше същия ден с Кристиано Роналдо в Реал Мадрид и Меси в Барселона. И двете звезди почти не са пропускали мач, особено домакински. Подходът с Роналдо и Меси беше: ако ще им давате почивка, направете го на пътя. Виниций може да влезе в тази ситуация. Може да мине много време, преди той да пропусне още един домакински мач поради причини за почивка.

READ  Източник казва, че Dallas Cowboys нарязва Antwaun Woods, след като е избрал два DT за проект NFL 2021

2. Можем ли да спрем да поставяме Асенсио в грешната деветка?

Това не беше първият път, когато Марко Асенсио беше поставен на грешна девета позиция, за да започне мач. Но се надявам да е последно. Асенсио е достатъчно универсален, за да играе на няколко различни позиции на терена, но централният нападател не е една от тях. Разбираемо е, че в рамките на 10 минути след като Мариано влезе, за да освободи испанеца от тези задължения № 9, позволявайки му да се придвижи надолу вдясно, Асенсио вкара типичния гол за Асенсио, за да преодолее задънената улица.

3. Колко лош е Camavinga? А какво е удобството на другите мезета?

В крайна сметка Реал Мадрид спечели победата и в същото време успя да си вземе малко почивка преди реванша от Манчестър Сити. Преминавайки през 11-те членове на партията на Анчелоти „Гала XI“, минутите, изиграни от всеки от тях в този мач, бяха както следва. Куртоа: 90. Карвахал: 0. Милитао: 90. Алаба: 0. Камавинга: 84. Валверде: 61. Кроос: 45. Модрич: 29. Родриго: 0. Бензема: 0. Винисиус: 29. Има известно безпокойство след Камавинга .. Трябваше да закъсня, след като изпитах непоносима болка, но се надявам, че това е просто удар и повече. Ако накрая се окаже здрав, това означава, че всички предястия са налични и повечето са добре задоволени.