Треньорът на Timberwolves Крис Финч скъса пателарното сухожилие на дясното си коляно след сблъсък с играча.

ФЕНИКС (АП) — Треньорът на Минесота Крис Финч получи разкъсано сухожилие на пателата на дясното коляно, след като се сблъска с гарда на Тимбъруулвс Майк Конли в четвъртата четвърт от победата на отбора над Финикс Сънс в неделя вечер.

Финч получи помощ да излезе от терена и по-късно напусна арената на количка. Тимбъруулвс потвърдиха естеството на контузията на Финч.

Конли се опитваше да дриблира покрай страничната линия, когато се сблъска със звездата на Сънс Девин Букър и се сблъска с Финч. Конли се опита да се подготви за падането си, но Финч се усмихна и веднага го хвана за дясното коляно.

Той остана на земята няколко минути, заобиколен от играчи, треньори и персонал на Минесота, преди да стане бавно и да му помогнат да напусне терена.

Минесота спечели Финикс Сънс 122-116, за да помете серията от първия кръгИ се класира за втория кръг за първи път от 2004 г.

Помощник-треньорът Мика Нури изведе отбора до крайното 1:41. Нури каза, че Финч е бил в медицинската стая, докато го преглеждат и че екипът е дошъл да го види след мача.

„Ясно е, че той е в добро настроение, както и мъжете“, каза Нури.

Конли каза, че не е виждал Финч до последната минута и се е опитал да го стабилизира след сблъсъка. Вратарят-ветеран нямаше как да не разкаже една-две шеги за сметка на треньора след победата в мач 4.

„Казах му да седне на дупето си, не трябва да стои така в края на мача“, каза Конли. „Той е на път. Но се молете за него, сигурен съм, че ще се оправи.“

READ  Проблемните гиганти се опитват да не загубят "многонационалната сила" от шефовете