Тотнъм изравни и Рома спечели новата Европейска лига | биволски спортове

READ  Кърк Казинс подписва едногодишно удължаване с 35 милиона долара с Vikings до 2023 г

От JAMES ELLINGWORTH AP Sports Writer

Новата Лига Европа спечели в четвъртък, когато Хари Кейн игра при равенството на Тотнъм с 2: 2 с Рен, докато Рома на Жозе Моуриньо победи ЦСКА София в първите мачове от груповата фаза.

Новото европейско първенство за трето ниво може да позволи на Моуриньо да завърши хеттрик, след като преди това спечели Шампионската лига и Лига Европа.

Във второстепенната Европейска лига Уест Хем победи Динамо Загреб с 2: 0 в първия си европейски мач от пет години, а Лестър завърши 2: 2 с Наполи.

Шпорите завършиха на второ място в повечето от мачовете си срещу Рен, след като поведеха рано, когато отклоненото центриране на Лукас Моура от Лок удари ръката на Рен. Рен отговори с гол на Флавиан Тейт и поведе, когато Гайтан Лордде вкара в 72-ата минута, но Тотнъм изравни малко след това чрез Пиер-Емил Хойберг.

Контузиите на Тотнъм засенчиха равенството, като Моура и Стивън Бергвин бяха контузени. Отборът вече се занимава с проблем с телетата за южнокорейския нападател Сон Хунгмин преди мача срещу Челси в неделя. Тотнъм също беше без трима играчи в карантина, след като пътува до Южна Америка за мачове на националния отбор.

„Беше ужасно. Трябва да бъда честен. Нека не се крием зад нищо“, каза за ситуацията с персонала шефът на Тотнъм Нуно Еспирито Санто. „(Бергойн и Мора) се грижат от медицинския отдел. Но беше трудно.“