Тенис Пегула изпреварва Себов и достига до третия кръг на Маями Оупън

Третата поставена Джесика Пегула надигра Катрин Сепов от Канада с 6-3 6-1 в четвъртък, за да си осигури място в третия кръг на Маями Оупън. Пегула, полуфиналистка миналата година в Маями, която живее на 40 минути от стадиона на Чемпиъншип, реализира пет от девет шанса за пробив и намери пътя си в първия си мач в кариерата срещу Сипов.

„Просто напуснах и поех работата… Преминах през някои трудни моменти в първия сет, но след това мисля, че започнах да се отпускам“, каза Пегула в интервюто си на корта. Пегула откри мача с пробив, но Себов се върна влюбено, за да изравни играта при 2-2, преди американецът да поеме контрола над мача с нов пробив, за да поведе с 3-2 и да приключи първия сет за 35 минути.

29-годишната Пегула имаше много по-лесно време във втория сет, тъй като проби рано, за да поведе с 2-0 и загуби само две точки от сервис до края на пътя. Пегула имаше конфронтация с другата си американка Даниел Колинс, която спечели със 7-6 (3) 6-2 над победената българка Виктория Томова.

Коко Гауф, поставена под шесто място, стигна до четвъртфиналите в Индиън Уелс, където загуби от бъдещата подгласничка Арина Сабаленка и последва Пегула на корта на стадиона, за да се изправи срещу канадката Ребека Марино. В други мачове от втория кръг белгийката Елиз Мертенс победи рускинята Дария Касаткина, осма поставена, испанката Паула Бадуза, 21-ва поставена, над германката Лаура Зигемунд и китайката Женг Кенуен, 23-та поставена, над румънката Ирина Камелия Бего.

Шампионката от Уимбълдън Елена Рибакина, след като победи Индиън Уелс, ще завърши вечерната сесия, когато ще се изправи срещу рускинята Анна Калинская за място в третия кръг. Ако Рибакина вдигне титлата в Маями, тя ще стане едва петата жена, печелила последователно шампионати на Индиън Уелс и Маями, постижение, известно като „Слънчевия двоен“, като се имат предвид местоположенията на турнира в Калифорния и Флорида.

READ  Проблемът с теренната практика на 49ers не е смущаващ в NFL Super Bowl - все още

В състезанието при мъжете чилийският квалификант Кристиан Гарин, който направи изненадващ напредък в четвъртия кръг в Индиън Уелс, победи Маркос Гирон с 6-2, 2-6, 6-4, за да стигне до втория кръг в Маями. Австралийският шампион Доминик Тийм започва вечерната сесия с мач от първия кръг срещу италианеца Лоренцо Сонего, докато французинът Ришар Гаске се изправя срещу загубилия от Австралия Кристофър О’Конъл.

(Тази история не е редактирана от персонала на Devdiscourse и е автоматично генерирана от синдикиран канал.)