Стийлърс водят на Сийхоукс с 30-23

Стийлърс отговориха отново, като Рудолф се свърза в 25-ярдово хващане и бягане с тайт енд Пат Фрайермут на трето и 4, след което вдигна Харис на 23 ярда в усукващо, измъчващо бягане към Сиатъл 21. Нагоре с 9 -ярд, прокаран от Харис, докато той проби през линията, пазейки краката си от контакт и се втурна в крайната зона за последните четири ярда, за да даде преднина на Стийлърс от 17-14 на полувремето.

Стийлърс се втурнаха за 145 ярда през първото полувреме при 24 опита, като Харис спечели 74 ярда при 13 занасяния, а Уорън спечели 67 ярда при седем опита. Това бяха най-много ярдове, прекарани в полувреме, откакто имаха 153 ярда във второто полувреме на победа в Бъфало през седмица 14 от сезон 2016.

„Чувствах се много добре“, каза Мур за бързия старт на топката. „Видях, че имаме 145 гола през първото полувреме. Иска ми се да завършим с повече, но ще го вземем.“

Стийлърс надиграха Сийхоукс с 257-178 през първото полувреме и задържаха топката повече от 19 минути.

Сиатъл изравни мача при резултат 17-17 с гол от 43 ярда от Джейсън Майърс при откриването на притежанието на второто полувреме, но Стийлърс отговориха незабавно, нанасяйки 71 ярда за нов тъчдаун, като Джонсън получи 42 от тях на момент и-бягай.

Това подготви Харис за втория му тъчдаун в играта, този от 4 ярда, докато цялата офанзивна линия го отведе в крайната зона за преднина от 24-17 с 6:57 оставащи в третата четвърт.

Но в последните две части на четвъртината, Смит се свърза с Меткалф за печалба от 32 ярда към халфовата линия, след което Смит се втурна на 25 ярда към Питсбърг 29.

Устремът обаче спря и Seahawks се задоволиха с гол от 43 ярда, който намали преднината на Steelers до 24-20 при оставащи 13:30 до края на играта.

След това Рудолф удари Пикенс за печалба от 34 ярда на трети и 6 в Сиатъл 22, но Стийлърс бяха спрени на трета надолу в Сиатъл 8 и Босуел ритна гол от 26 ярда, за да даде на Стийлърс 27-20 водя. Предимство при 7:07 оставащи в мача.

При първото разиграване от схватка след резултата, резервният външен защитник Ник Хърбиг излезе от ръба на сляпата страна и удари Смит, което доведе до бъркане, което той също възстанови на Сиатъл 16.

Това постави Босуел гол от 21 ярда, като Стийлърс взеха още 2:29 от часовника, за да напуснат Сиатъл само с 4:31, за да преодолеят пасив от 30-20.

Seahawks започнаха блиц, за да постигнат филдгол при оставащи 2:01, като Джоуи Портър-младши разби чифт подавания в крайната зона, предназначена за Меткалф, намалявайки преднината до 30-23, но Джонсън възстанови удар от страна да даде топката на Стийлърс в Сиатъл 44.

След това Стийлърс изтече времето, за да затворят победата и организират мач в събота в Балтимор, където се нуждаят от победа и след това малко помощ, за да стигнат до плейофите.

„Всичко, което можем да направим, е да печелим игрите, които играем“, каза Томлин. „Това е времето на годината.“ „Това е по всяко време на годината. Не можете да прекарвате много време в гледане на таблото и подобни неща. Това е професионална топка. Трябва да бием хората, с които играем.“

READ  Контузиите на Велес се увеличават - Жан Сегура е аут 3 месеца, Брайс Харпър се драска