Спринт сребро |  местен спорт

Спринт сребро | местен спорт

Най-добрият колоездач на TEAM TTO Никълъс Пуул беше принуден да вземе сребърен медал, тъй като 23-годишният австралиец Матю Ричардсън го задържа в правите бягания във вчерашния финал на спринта за мъже в Lee Valley Velopark в Лондон.

След като взе златото при мъжете в Кирин в събота, Пол искаше да повтори усилията на Роджър Гибън от Игрите на Британската общност за двоен златен медал от изданието на Игрите в Кингстън, Ямайка през 1966 г. Но Ричардсън имаше други планове.

Пол, световният рекордьор на 200 метра прелитане, беше победен от австралийския си колега в битката за златния медал, след като състезателят на TTO премина през кръговете по доминиращ начин.

Пол загуби първия рунд на финала от привидно твърд Ричардсън, който се възползва от празнина във вътрешния фарватер в предпоследната обиколка, за да направи преднина от три дължини, блокирайки късната атака на Пол на линията.

След това във втората, Пол не можа да премине покрай състезателя на Down Under, който отблъсна опита му за дълъг спринт във втората обиколка, носейки националния Гаспарело и след това спринтирайки, за да отвори празнина, като Пол се отказа от битката около половината от последната обиколка.

Шампионът в спринта за мъже от Панамериканските игри през 2019 г. все още ще има шанс да подражава на постиженията на Гибънс, докато се подрежда днес във финалите на километрите за мъже.

По-рано, в полуфиналните рундове, 23-годишният Пол дойде отзад и спечели мач три и решителното действие, демонстрирайки опустошителен прилив на ускорение, който деморализира австралиеца Мат Глейцър и осигури прогреса му към финала срещу Ричардсън, който победи Джак Карлин от Шотландия в три рунда.

READ  Съотборниците на Brock Purdy впечатлиха със завръщащата се победа на 49ers QB срещу Buccaneers – NBC Sports Bay Area & California

Когато състезанието започна, Пол постави чука с рекорд на шампионата от 9,445 секунди в квалификационния кръг, за да бъде най-бързият, когато стартира в етапа 1/8 на състезанието при мъжете.

Пол отхвърли предизвикателството на новозеландеца Сам Уебстър, преди да се погрижи за канадския опонент Райън Додик, според коментатора Райън Додик, според коментатора със „смущаваща лекота“ в четвъртфиналните кръгове, нито веднъж от мястото си, когато за първи път спря до канадската страна и след това го прескочи, за да продължи спокойно до полуфиналите.

Съотборникът на Paul от TTO, Kwesi Brown, беше 12-ти най-бърз след квалификация за 10.011 секунди, но излезе на етап 1/8, когато загуби от австралиеца Томас Корниш, докато другият представител на TTO Куинси Александър завърши 22-ри (10.339), като се провали в прогреса.

В 15K Zero Run при мъжете Aqeel Campbell преодоля падане, за да завърши 10-ти в първия кръг и да се класира за финалите. В надпреварата с 25 000 точки при жените Алекси Коста Рамирес от TTO никога не се състезава и беше под 40 точки, когато излезе и не успя да завърши около 20 обиколки от състезанието от 100 обиколки.

Междувременно в бокса световният бронзов медалист Найджъл Пол си осигури билет за четвъртфиналите, след като реферът спря двубоя след 1.38 минути от първия рунд. Пол удари два пъти в нокдаун играча на Мавриций Ян Отенде, а след като Адлин беше в позиция осем пъти, българската реферка Мария Каваклиф поиска мачът да бъде прекратен.

В плуването Дилън Картър, след като се класира за състезанието на 50 метра за мъже, почеса гърба на мъжете, след като се класира за полуфиналите, за да се съсредоточи върху състезанието за мъже на 50 метра свободен стил, което започва утре. Картър беше пети в четвъртия кръг с време 25.81.

READ  7-те най-добри упражнения за спортисти за активиране на мускулите на дупето

Неговият съотборник в TTO, Jeron Thompson, не успя да продължи напред, завършвайки 26-ти от общо 45 претенденти, завръщайки се у дома на осмо място, в шести кръг на същото събитие.

В скуоша Chase McQuan спечели лесно своя 32-ри рунд, 3-0 (11-8, 11-8, 11-3) срещу Madoko Soare от Папуа Нова Гвинея, докато сънародничката му Charlotte Kings се бори в първия мач срещу Saint Vincent and Soiree. Джада Рос в Гренадини.

В триатлона Team TTO, представен от квартета Жан-Марк Грандерсън, Кая Ранкин-Бедъл, Джейсън Костело и Джина Рос, завърши 11-ти от 12-те в щафетата на смесените отбори.