Спортни новини |  Обединена купа: Циципас преодолява Димитров в игра и повежда на Гърция с 2-0

Спортни новини | Обединена купа: Циципас преодолява Димитров в игра и повежда на Гърция с 2-0

Пърт [Australia]29 декември (ANI): Първото издание на ФА Къп започна в четвъртък в Пърт с вълнуващ мач между Стефанос Циципас и Григор Димитров в Пърт.

Въпреки това, гръцката звезда Циципас упорито спечели победата си в RAK Arena, след като надигра опонента си с 4-6, 6-2, 7-6(4), за да даде преднина на страната си с 2-0 в първия мач от групата.

Прочетете също | Атлетико Мадрид срещу Елче, Ла Лига 2022-23 Безплатно онлайн поточно предаване на живо и време за мач в Индия: Как да гледате мача от Ла Лига на живо по телевизията и актуализации на футболни резултати по IST?.

„[There was] Твърде много драма. Мисля, че и двамата играхме много добре през целия мач. Нямаше много моменти, в които чувствах, че мога да направя нещо, освен втория сет, който мина гладко от моя страна“, каза Циципас на пресконференцията на Гърция след мача, предадено от atptour.com.

Циципас, играч номер 4 в света на ATP от Гърция, и Димитров се изправиха един срещу друг за победа в първия сет за два часа и десет минути игра. Циципас влезе във втория сет, след като намери диапазона си и огромният му сервис в края се оказа ключов в последните моменти, когато завърши с вълнуваща победа в тайбрека на сета.

Прочетете също | Рашид Хан е новият капитан на отбора на Афганистан T20I, заменяйки Мохамад Наби.

„Грегор направи непредизвикан фаул от първата точка в тайбрека“, каза Циципас и добави: „Знаех, че това е моментът, в който наистина се намирам. Опитах се да потисна всички емоции. Опитах се да остана в момента, нека всички негативни мисли да се махнат от главата ми и от този момент нататък просто продължавах и продължавам.”

READ  Осака печели първия мач след оттеглянето на Савил в Токио – Спорт

24-годишният играч спечели своята 250-а победа на ниво Тур. Във финалния сет, където сдържаната агресия на Димитров създаде три точки за пробив, включително две при изоставане от 3-4, гъркът показа образцово хладнокръвие под напрежение. Циципас увеличи рекорда си в ATP Head2Head срещу Димитров до 6-1, като ги спаси всичките, преди да се натъкне на това, което се оказа неудържимо предимство от 5/2 в тайбрека.

След като Деспина Папамихаел победи Изабела Шиникова в първия трисетов мач в историята на Фед Къп, 3-6, 6-4, 6-1, за 2 часа и 19 минути, победата даде преднина на Гърция с 2-0.

След победа с 3-6, 6-3, 7-6 (3) на турнира ITF W60 в Монастир през октомври, Babamichael нокаутира Шиникова от сет два пъти през предходните три месеца.

В началото надделя превъзходната сила на удара на Шинникова. 31-годишният играч изгради ранно предимство от 3-1 и блокира опита за завръщане на Papamichail да оцелее при осем равенства и да си върне преднината с 4-2.

Но когато Papamichael изостана с 2-1 във втория сет, неговата упоритост се забави. Гъркинята започна с тонове победи, като се отличи със собствения си бекхенд и направи почти безгрешна серия, за да изравни мача.

Преди третия сет Шинникова трябваше да закачи левия си крак и когато играта се поднови, стана ясно, че има проблеми със сервирането. Българинът, класиран на 381-во място, успя отново да направи ранна почивка, но не успя да запази необходимата толерантност, за да победи Папамихаел. Изостряйки проблемите на Шинникова със спазми в ръката й с ракета в средата на сета, Папамихаел лесно спечели следващите шест мача.