София беше съсипана, когато мечтата й за Световното първенство завърши с лошо поражение в България

Конър Брадли – Представи се добре в първия ининг

Q Radio Sport

Северна Ирландия спечели квалификациите за Световното първенство по футбол на Катар 2022 срещу България в София тази вечер.

Разочароващото поражение на Васил Левски с 2:1 на Националния стадион изплати слабите им шансове да стигнат до плейофите на Световното първенство.

След поражението с 2:0 от Швейцария в европейската квалификационна група C през уикенда, имаше големи надежди, че момчетата на Иън Броклоу ще се върнат. То обаче не съществуваше.

Те поведоха през първото полувреме и пропуснаха няколко добри положения в първите 45 минути – и неуспехът им да реализират тези шансове в крайна сметка се изплати, тъй като българите спечелиха с два гола през второто полувреме.

България, която победи Литва с 3-1 във Вилнюс през уикенда, беше само четирима играчи подред, които започнаха с 0-0 срещу Северна Ирландия в Белфаст през март.

Първият шанс в мача падна заради домакините. Вратарят на Северна Ирландия Бейли Пийкок-Фарел улови удобно кривия свободен удар на Тодор Недол.

Джордан Томпсън улови тънък български пас и се нахвърли в защитата на домакините, преди да хвърли нисък удар към вратата.

Северна Ирландия направи страхотен старт за 17 минути. Конър Уошингтън гони дълга топка и я подаде на Шейн Фъргюсън отляво. Той удари великолепно центриране към Беди Макнейр, чийто удар с глава отблизо Кърджов изтласка.

READ  Арго Вара България назначава Даниел Йорданов за нов мениджър - 05 декември 2023 г. 14:03 EST

Няколко минути по-късно българският вратар отново спря добре, този път надолу, за да прокара ниския удар на Вашингтон.

Фъргюсън нокаутира Томпсън в 21-ата минута, но за пореден път Кърджов отправи мощния си нисък удар.

Капитанът на България Грил Деспотов проби защитата на Северна Ирландия, въпреки че в крайна сметка беше спрян от Пикок-Фарел и покриващия защитник Крейг Кетчард.

Северна Ирландия откри резултата в 35-ата минута, когато Джош Магнис отправи нисък изстрел, който беше отразен от вратаря и във вътрешността на отбивания удар на Вашингтон. Първоначално беше изключен за гол офсайд, но остана след VAR теста.

Конър Брадли направи първия си старт за Северна Ирландия, като обеща да композира през първото полувреме и отбеляза няколко брилянтни серия. Защитата се представи добре и на трето място.

В 53-ата минута България изравни чрез Неделев, играч, който Ян Бараклов определи като опасен. Халфът стигна до центриране отляво и блъсна топката покрай Пикок-Фарел от 12 ярда.

Халфът Ивайло Чочев намушка вратаря на Северна Ирландия в ръцете с удар от разстояние, преди Боди Макнейр да направи превъзходен страничен пас към вратата. Пост българските крака на вратаря в близост до неговия свеж нисък драйв от вътрешната страна на крайната линия.

Опашките на Ясен Петров продължиха да се издигат над целта си и те поведоха в 63-ата минута благодарение на поредния първокласен удар на Неделе. Той разби топката в горния ъгъл от 16 ярда и тя се оказа победител.

Паун-Фарел трябваше да се изправи отново след няколко минути. Тогава Сочев даде на Деспотов бърза българска топка за контраатака. На нападателя беше разрешено да лети, но вратарят успя да блокира опита му.

READ  Париж Ден 2 Ревю: Българите Денислава и Мартин комфортно преобразяват сцената с "Гласът на любовта"

В 84-ата минута влезлият като резерва Даян Чарлз беше хвърлен точно извън зоната. Томпсън напредна, за да изпълни свободния удар, но вдигна усилията си до върха на гредата.

Стивън Дейвис, който спечели 130-ия си мач за страната си, се опита да мобилизира войски заедно със заместника Стюарт Далас, но безуспешно.

Последният шанс в мача бе създаден от българите. Поредната бърза контраатака завърши с широкото усилие на гредата на Деспотов.

Северна Ирландия: Бейли Пийкок-Фарел, Конър Брадли, Даниел Балард, Крейг Каткард, Том Фланаган, Шейн Фъргюсън, Беди Макнейр, Стивън Дейвис (капитан), Джош Магнис, Конър Вашингтон, Джордан Томпсън. Заместници: (използвани) Джордан Джоунс, Стюарт Далас, Найл Маккин, Даян Чарлз; (Неизползван) Конър Хазард, Лиъм Хюз, Карл Уинчестър, Пол Смит, Алфи Макколмънд, Сирон Браун.

България: Иван Карачов, Иван Турицов, Андреа Христов, Радослав Сонов, Тодор Недолев, Грил Деспотов (капитан), Борислав Сонов, Ивилосов, Атанас Калиевски, Дмитрий Велковски. Резерви: Мартин Луков (ГК), Светослав Вуцов (ГК), Берсант Каракаран, Доминик Янков, Спас Телив, Радослав Грилов, Петър Витанов, Васил Пошиков, Кристиан Малинов, Кловин, Гловин, Гловин.