Си Джей Страуд, Тексас доминира над Браун в битката с Уайлд Кард

ХЮСТЪН — Новобранецът куотърбек Си Джей Страуд и Хюстън Тексас организираха парти при победата си с 45-14 AFC с уайлдкард над Кливланд Браунс в събота на стадион NRG, като Страуд хвърли три подавания през първото полувреме и победата на Тексас от 45 ярда над Кливланд Браунс в събота. Защитата върна две засечки на Джо Флако през второто полувреме, за да отбележи.

Страуд продължи да вкарва попадения с широк приемник Нико Колинс и тайт ендове Бревин Джордан и Далтън Шулц, докато корнербекът Стивън Нелсън и защитник на линията Кристиан Харис натрупаха шестици, за да направят мача недостижим и да прокарат Хюстън до дивизионния кръг на плейофите. За първи път от 2019 г.

Рънинг бек Карийм Хънт вкара два пъти за Браунс.

Хюстън Тексас

Тексасците показаха впечатляващо представяне, както са го правили от години. Страуд – който пропусна загубата от Седмица 16 от Браунс с мозъчно сътресение – беше катализаторът, като подаде 16-за-21 за 274 ярда и три тъчдауна. Но той не беше единствената звезда на Хюстън. Защитата на тексасците принуди Флако да направи две прихващания, които бяха върнати за TD, превръщайки състезателния мач в поражение, след като задържаха атаката на Кливланд до 14 точки.

Това излизане показа какво могат да направят тексасците, когато удрят на всички цилиндри. Дроселът на Браунс, който победи плейофни отбори като Балтимор Рейвънс, Сан Франциско 49ърс и Питсбърг Стийлърс, показва, че тексасците могат да се конкурират с всеки в НФЛ, когато играят по най-добрия начин.

Опишете играта с две думи: Пълен контрол. Когато тексасците се изправиха срещу Кливланд през седмица 16, защитата им позволи 36 точки, а нападението им не отбеляза тъчдаун до четвъртата четвърт. Този път тексасците вкараха 45 точки две минути преди края на четвъртата четвърт, превъзхождайки Браунс във въздуха и на пода и отбелязвайки два тъчдауна в защита.

READ  Нов поглед към титлата на Бенгалуру Торпедоус в Сезон 2

Статистики под радара, които имат значение: Флако имаше рейтинг на подаващи 31,7, когато беше под натиск, като направи 6-за-10 и хвърли съдбовните 82 ярда към Нелсън. Това направи тексасците 31-14 с 6:05 оставащи в третата четвърт.

Купете пробивна производителност: Харис направи най-добрия мач в двугодишната си кариера. Линейният защитник завърши с осем борби, сак и прихващане, което върна на 36 ярда, за да отблъсне Браунс.

Невероятна статистика на NextGen: Cornerback Дерек Стингли младши беше съпоставен. С Браунс, Амари Купър с 80% от паданията на Флако, Купър нямаше уловка, докато пазеше Стингли. – DJ Баян Ейми

Следващ мач: мач от дивизионния кръг срещу TBD (или в Ravens, Buffalo Bills, Kansas City Chiefs, или у дома срещу Miami Dolphins) на 20 или 21 януари.

Кливланд Браунс

Магическата серия на Джо Флако с Браунс приключи.

38-годишният куотърбек, който съживи надеждите на Кливланд за плейофите, след като подписа с отбора през ноември, направи два избора шест през третата четвърт, за да предизвика поражението на тексасците.

Нито един куотърбек на НФЛ не е избирал многократно в мач за плейофи, откакто Тод Колинс от Вашингтон направи това в мач с уайлд кард през 2007 г. на Сиатъл Сийхоукс. Flacco стана първият повикващ сигнал, който има върнати прихващания за тъчдауни при последователни удари в плейофите след Rich Gannon на Raiders в Super Bowl XXXVII (сезон 2002).

Основна игра: Браунс поведоха с 14-10 в началото на втората четвърт и изглежда утвърдиха своята доминация. Но при първото разиграване на последвалото притежание, Хюстън освободи Джордан от линията на битката без охрана. Защитникът Огбо Окоронкво и защитникът Джеремая Овусу-Корамоа преследваха Страуд вместо това, оставяйки Джордан широко отворен. Страуд хвърли топката към Джордан, който удари ръката на корнербека Мартин Емерсън-младши и се втурна към тъчдаун от 76 ярда. Тексасците никога не погледнаха назад.

READ  Derekah Hamby от Sparks получава пръстена за титлата и аплодисменти на церемонията на Aces

Най-големият недостатък в плана на играта: Браунс и тяхното прехвалено устремно пасиране не можаха да окажат натиск върху Страуд, който ги раздели в отговор. Само през първото полувреме Страуд хвърли 236 ярда и три тъчдауна и нито веднъж не беше уволнен. Защитата номер 1 на Кливланд необяснимо не се появи.

Опишете играта с две думи: Чревен удар. С опасна атака с пасове надолу и доминираща защита, Браунс изглежда имаха съставките, за да направят най-накрая дълбока серия в плейофа. Вместо това те бяха изложени навсякъде, което засенчва всички контузии, които този отбор преодоля, за да стигне до постсезона. – Джейк Тротър

Следващ мач: Сезонът свърши.