Сима се класира за Олимпийските игри в Токио, Сумит Малек се задоволява със среброто

Последна актуализация през
08 май 2021 г., 12:17 ч

В петък Сима Бисла стана четвъртият индийски борец, който се класира за Олимпийските игри в Токио, като стигна до финала в състезанието до 50 килограма, докато Сумит Малик се задоволи със среброто, след като допусна последния си мач заради контузия в коляното в световните олимпийски квалификации в България.

Сима показа огромни защитни умения на полуфиналите.

Сима победи полничката Анна Лукачиак с 2: 1

Тя резервира олимпийско спално място след тясна победа с 2-1 над бронзовия медал на европейското първенство Анна Лукачиак от Полша.

След като се отказа от отрицателна точка, Сима направи бързо преднина през първото полувреме с резултат 2-1 и го продължи до края, за да спечели залога.

Сега ще се биете за злато срещу Еквадор Lucia Yamilith Yebez Guzman в събота.

Четири жени индийски борци за първи път се състезават в Олимпийските игри

29-годишният футболист е четвъртият индиец, който се класира за игрите, след като Финч Фогат (53 кг), Аншо Малик (57 кг) и Сонам ​​Малик (62 кг) празнуват.

Това ще бъде първият път, когато четири жени индийски борци се състезават на Олимпийските игри. В изданието 2106 се състезаваха три индийски борки.

Ниша (68 кг) и Пуджа (76 кг) обаче не успяха да спечелят дял, след като загубиха двата мача.

Сумит Малик не се състезава в битката със 125 кг златен медал

Междувременно Самит, който стана едва четвъртият борец за свободен стил за мъже, класирал се на Олимпийските игри, не взе килима в битката си със 125 кг златен медал срещу руснака Сергей Козирев, шампион на младежката олимпиада през 2018 г., поради контузия.

READ  Поздрави на Радостта | Philstar.com

Самит претърпя лека контузия на сухожилията и вече приключи олимпийската сесия

Треньорът на националния отбор Джагминдер Сингх каза, че Сумит е наранил дясното коляно по време на тренировка в националния лагер наскоро и се е състезавал, откакто е заложена олимпийска сесия.

„Има лека контузия в Рабат и ние не я изостряме, защото преди това той затвори олимпийската квота. Участва в Алмати миналия месец (азиатски първенства и олимпийски квалификации) с тази контузия“, каза той.

Самит спечели четири срещи без много тренировки

„Това беше последен шанс да получи олимпийската квота, така че той се състезаваше. Дойде без много тренировки и спечелването на четири двубоя беше фантастично“, добави той.

По-рано през деня Сима, която спечели бронзовия медал в последното азиатско първенство на АФК в Алмати, беше силна в защитата си срещу беларуската Анастасия Янотава и вкара по четири точки във всеки период, за да спечели пред-четвъртфинала с 8: 0.

Сима беше по-доминираща от шведската Ема

Индийците бяха по-доминиращи от шведката Ема Йона Денис Малгрен, която я фиксира с 43 секунди, за да й спести мача. Сима използваше по-добре силата си и остана агресивна. Тя водеше с 10-2, когато намери начин да надхитри опонента си.

Ниша загуби четвъртфиналната среща срещу българката Мими Христова

Ниша загуби мача си на четвъртфиналите срещу изключително мощната българка Мими Христова поради техническото си превъзходство. Българката даде прекрасно изхвърляне от четири точки, след което Ниша не успя да пробие защитата на съперника си.

Ниша спечели началния си мач, като падна от полякката Наталия Иона Стралска.

Пуджа, третият в състезанието на Индия, пропусна началния си мач, като загуби с 3-4 от литва Камил Джукет.

READ  Агентите твърдят, че новата сделка прави Крис Джоунс най-добре платеният дефанзивен играч в историята на NFL