Сенер оцелява в мача на Мъри в Дубай, Хачанов се изправя срещу Джокович

Александър Зверев спаси две мачболи и отвърна на удара, за да спаси драматична победа над Дженсън Бросби на Откритото първенство на Мексико в последния край в историята на тениса.

Вторият поставен Зверев – защитаващият титлата в Акапулко – отбеляза драматична победа в 04:55 местно време, след като дългият му двубой последва други епични играчи по-рано в таблицата.

В един момент Зверев изглеждаше, че е на път да напусне, но в крайна сметка спечели с 3-6 7-6 (12-10) 6-2, за да записва мач от втория кръг срещу Петр Гоговчич.

Германецът победи Броксби в мач, който също влезе в плейоф, когато се изправиха в Индиън Уелс през октомври и отново бе изтласкан до предела в 200-минутна битка.

След като загуби първия сет, Зверев трябваше да спаси три брейк точки при 3-3 във втория сет и спаси мачбол при 6-5 10-9 като част от епичен тайбрек, който отиде в негова полза.

Зверев се чувстваше по-удобно тогава, когато направи два пъти брейк в тайбрека, за да спечели победа, а американският му опонент плати за реализирането само на една от седемте си шанса за пробив на точки в мач, който създава история в късния финал.

Последният му дебют в ATP беше сблъсъкът на Лейтън Хюит от Australian Open с Маркос Багдатис през 2008 г., който завърши в 04:34 местно време.

От друга страна Стефан Козлов преодоля крампи във втория сет и победи българина Григор Димитров със 7-6 (10-8), 5-7, 6-3, като този мач продължи три часа и 21 минути.

Джон Иснър изпрати 29 аса и спаси мач-пойнт, като изостана с 5-2 в третия сет, като в крайна сметка спечели със 7-5 6-7 (4-7) 7-6 (7-3) над ветерана Фернандо Вердаско в друг епос. Превишаване на тричасовата граница, което помогна за забавяне на началния час на Зверев и Проксби.

READ  Мачът Билс-Браунс в неделя се премести в Детройт и феновете получиха възстановяване на суми за билети, закупени чрез Билс или Тикетмастър.

Седмият поставен Тейлър Фриц победи французина Адриан Манарино с 6-3, 6-3, докато Душан Лайович победи Себастиан Корда с 6-4 4-6 7-5, а осмият поставен Пабло Карено Буста победи Оскар Оти в последователни сети.

На Откритото първенство на Чили в Сантяго, осмият поставен Факундо Багнес победи Бернабе Сапата Миралес с 6-3, 6-0 в осминафинала.

Бразилецът Тиаго Монтейро победи местния Николас Гари със 7-6 (11-9), 6-4, докато Хуан Игнасио Лондеро и Бард Кард Тиаго Себот Уайлд също се класираха.