Севиля завършва сериите на Манчестър Юнайтед от Лига Европа;  Swiatek от QFs Щутгарт

Севиля завършва сериите на Манчестър Юнайтед от Лига Европа; Swiatek от QFs Щутгарт

В четвъртък Севиля избута Манчестър Юнайтед от Лига Европа след победа с общ резултат 5-2 на четвъртфиналите. При равенство 2-2 след първия мач на „Олд Трафорд“, Севиля спечели с 3-0 у дома, за да уреди полуфинално равенство срещу Ювентус.

Световната номер 1 Ига Светек започна защитата си на Щутгарт Оупън, като победи Женг Цинуен в два сета, докато шампионката от Уимбълдън Елена Рибакина беше принудена да напусне поради контузия.

В Барселона Карлос Алкараз победи своя колега испанец Роберто Баутиста Агут, за да стигне до четвъртфиналите, докато германецът Александър Зверев загуби на осминафиналите в Мюнхен.

Ето преглед на водещите истории от международни спортни събития до 21 април 2023 г.:

Севиля, Ювентус победа

Манчестър Юнайтед избухна в Севиля в Лига Европа в четвъртък, докато Ювентус завърши една добра вечер за клуба, като запази Спортинг Стейдиъм и се класира за полуфиналите.

Във втория мач от четвъртфиналите Юнайтед загуби с 3-0 от Севиля и стигна до 5-2.

Ювентус удържа равенство 1-1 със Спортинг в Лисабон, за да поведе с общ резултат 2-1, докато Байер Леверкузен спечели с 4-1 в Белгия, за да елиминира Унион Сен Жилоаз с 5-2.

Рома, воден от Жозе Моуриньо, победи Фейенорд с 4-1 след продължения, за да продължи напред с 4-2.

А Юнайтед, който напредна с две попадения шест минути преди края на първия мач, преди да допусне две попадения на вратата, допълни краха в Испания.

Вратарят Давид Де Хеа имаше катастрофална вечер, след като слабият Юнайтед беше уволнен от шесткратните победители в състезанието.

Ювентус получи потенциално добри новини по-рано вечерта, когато най-висшият спортен съд на Италия анулира отнемане на 15 точки от Серия А за незаконна трансферна дейност, но поиска случаят да бъде преразгледан.

В Лисабон Ювентус започна бързо, когато Адриен Рабио се обърна и отбеляза, след като Спортинг не успя да изчисти ъглов удар в деветата минута.

READ  Шохей Отани пропуска старта на хълма, удря Leadoff Homer

Тогава френският полузащитник Мануел Угарте беше фаулиран в наказателното поле и Маркъс Едуардс отбеляза дузпата в 20-ата минута.

Ювентус следва следващия мач със Севиля и треньорът Масимилиано Алегри каза, че смята, че надписът е на стената за Юнайтед.

В Брюксел Юнион Сен Жилоаз не можа да вземе втори германски скалп, тъй като Леверкузен спечели с 4-1 вечерта и 5-2 общо.

След първия час в Рим Леонардо Спинацола изравни за домакините с отразен удар.

Baixaw се занимаваше с формата на Фейенорд през нощта и я прие като цяло. Но в последните секунди на нормалното време Пауло Дибала вкара за Рома, за да отведе равенството до продълженията.

Стефан Ел Шаарауи стреля отблизо, за да изведе Рома напред 11 минути след продълженията, а Лоренцо Пелегрини вкара след отбита топка три минути след края на втората част.

В Европейската лига на конференциите Фиорентина победи Лех Познан с три гола в първия мач, преди да вкара два пъти в последните 12 минути, за да загуби с 3-2 у дома, но води с общ резултат 6-4.

Гент поведе срещу Уест Хям на Лондонския стадион, когато Хюго Куиперс ги изведе напред с общ резултат след 20 минути.

Но Михаил Антонио вкара два пъти, Лукас Пакета вкара дузпа и Деклан Райс също вкара при удобната победа с 4-1 за Уест Хем, за да поведе с общ резултат 5-2.

Последният представител на Франция в Европа Ница завърши с общ резултат 3-2, след като загуби с 2-1 след продължения у дома от Базел. Касим Адамс отбеляза с глава решаващия гол в 98-ата минута.

READ  Резюме на спортните новини на Ройтерс | Спортни игри

Swiatek се завръща с победа в Щутгарт

Световната номер едно Ига Светек се класира за четвъртфиналите на Шампионата за жени в Щутгарт с победа в два сета над Зенг Ченуен в четвъртък, след като се завърна от контузия.

Полякинята спечели с 6-1, 6-4 като доминиращ първи сет я изведе на път към победата за малко под 90 минути на шампионата на клей.

След като Джън проби, за да вземе втория сет при 4-4, той веднага направи брейк на двукратния победител от Откритото първенство на Франция и след това сервира в мача.

Swiatek се оттегли от квалификациите за Miami Open и Billie Jean King Cup заради контузия в реброто, но „вече не съм контузен“, каза той пред репортери в сряда.

Подгряващите състезания спряха на Откритото първенство на Франция за Коко Гауф, тъй като миналогодишната подгласничка на Ролан Гарос падна на осминафиналите от Анастасия Потапова.

Рускинята впечатли в своя реванш, за да доминира в Съединените щати с победа с 6-2 6-3.

Шампионката от Уимбълдън Елена Рибакина беше принудена да се оттегли от своя осминафинален мач с бразилката Беатрис Хадад Мая Мая.

26-годишната Хадад Мая водеше с 6-1 3-1, когато нейната седма поставена опонентка се отказа поради контузия.

Чехкинята Каролина Плишкова, бившата номер едно в света, се би с хърватката Дона Векич с 6-2, 6-7 (5/7), 7-6 (7/5).

Плишкова, която спечели титлата в Щутгарт през 2018 г., ще се изправи срещу Светек в петък за място на полуфиналите.

Алкараз грайндва покрай Баутиста Агут

Световният номер две Карлос Алкараз беше принуден да се поти, докато победи Роберто Баутиста Агут с 6-3 7-5, за да стигне до четвъртфиналите на Откритото първенство на Барселона в четвъртък.

Алкараз се оттегли от неотдавнашния Мастърс турнир в Монте Карло поради проблеми с гърба и ръцете и се затрудняваше на моменти срещу ветерана испанец, докато продължава да се подготвя за Откритото първенство на Франция през май.

READ  Патриотите са в позиция да добавят фаворита Бил Беличик след съкращенията на Титаните

Първият поставен Алкараз надмина Нуно Борхес във вторник, но му беше по-трудно в 1/8-финалите в бурни условия, докато той продължи защитата на титлата си в Барселона на корта Рафаел Надал.

По-рано вторият поставен Стефанос Циципас победи Денис Шаповалов с 6-3, 6-2, за да уреди четвъртфинален сблъсък с австралиеца Алекс де Минаур.

Де Минаур напредна с разходка, след като българинът Григор Димитров се оттегли поради заболяване.

Яник Синър победи Йошихито Нишиока с 6-1 4-6 6-3 и ще се изправи срещу италианеца Лоренцо Музети, който победи британеца Камерън Нори с 3-6 6-4 6-1.

Световният номер 3 Каспър Ръд обаче беше нокаутиран от аржентинеца номер 32 Франческо Сирондоло със 7-6 (7/5), 6-3.

Зверев напусна Мюнхен

Александър Зверев беше елиминиран на осминафиналите на ATP турнира в Мюнхен, претърпявайки поредна загуба от Кристофър О’Конъл в четвъртък.

Зверев, който се състезава у дома, загуби със 7-6 (7/2), 6-4 от австралиеца, който е 82-ри в света.

Първият поставен Холгер Рон елиминира Яник Ханфман от Германия, също в два сета.

Рон, който достигна седмо място, след като достигна финала в Монте Карло миналата седмица, пренебрегна студеното време, като отбеляза 6-3, 6-4.

Световният номер 10 и втори поставен Тейлър Фриц продължи силното си начало на европейския сезон на клей с първата си победа в Мюнхен.

Американецът, полуфиналист от Монте Карло, се върна, за да победи с 4-6, 6-3, 6-3 Мартон Восович.