Светци 1-3 Селтик | Футболен клуб Сейнт Джонстън

Селтик обаче започна силно и светците бяха тези, които отбелязаха гол през първото полувреме, когато Диаланж Джаисими отбеляза от корнер на Греъм Кери в 40-ата минута.

Шампионите обаче изравниха в 67-ата минута, когато Калъм Макгрегър отправи фрапиращ удар покрай Димитър Митов.

След това Селтик поведе, когато Мат О’Райли изпрати отличен удар в горния ъгъл 11 минути преди края. Гостите стигнаха до победата в продълженията, когато Джо Харт направи отлично спасяване, за да откаже Джей Търнър-Кук и Селтик след това удари светците след бърза контраатака, когато Томоки Ивата изведе Джеймс Форест, който прокара топката покрай Митов, за да осигури победата на шампиони. .

Следващото за Светците е сблъсък в средата на седмицата срещу Сейнт Мирън в сряда вечер в Макдиармид Парк, който започва в 19:45.

Доклад от мача

Селтик бяха гостите на Пърт този обяд, тъй като Светците искаха да се възстановят от поражението с 1-0 от Хартс в Единбург миналия уикенд. Крейг Ливайн направи три промени в стартовия състав за днешния мач, който се излъчваше на живо по Sky Sports, като Стиви Мей и Крис Кейн бяха на пейката, докато Анди Консидайн беше извън терена поради контузия и те бяха заменени от Джеймс Браун и Греъм Кери. И Диаланг Джайсими. Късен двубой на резервата Чиро Имобиле сложи край на европейските надежди на Селтик във вторник вечерта, когато те загубиха с 2-0 от Лацио в Рим и мениджърът Брендън Роджърс направи две промени в стартовия си състав. Пауло Бернардо и Джеймс Форест седнаха на пейката и бяха заменени от Луис Палма и Дейвид Търнбул.

Беше хладен следобед в Пърт, когато Макс Кучерия стартира за Светците.

READ  Новак Джокович: Съдията нареди тенис звездата да бъде освободена от имиграционния арест в Австралия

Селтик създаде първата възможност в мача след 48 секунди, когато Лиам Скейлс подаде топка отляво към Луис Палма, който я подаде към Киого Фурухаши, а японският нападател я докосна, преди да изпрати своя опит над гредата от 16 ярда. Bhoys създадоха нов шанс в 6-ата минута, когато Yang Hyun-joon центрира топката отдясно и беше пресрещнат от Мат О’Райли, когато датският халф се плъзна, за да посрещне центрирането, но в усилията му липсваше сила, тъй като Димитър Митов прибра топката .

Гостите доминираха във владението, но светците създадоха свой собствен шанс в 17-ата минута, когато Диаланж Джайесими видя, че ударът му се отклони от Скейлс, форсирайки удара, когато Джо Харт прибра топката.

снимка: Мат Смит блокира Мат О’Райли

Селтик смяташе, че е повел след две минути, когато Дейвид Търнбул обърна центриране на Янг в мрежата, но играта беше прекратена, тъй като южнокорейецът излезе от засада по време на натрупването.

Шампионите продължиха да натискат и в 25-ата минута Митов бе извикан в игра, като изби удар на Търнбул от границата на наказателното поле.

Светците бяха още по-напред в мача с напредването на първото полувреме и в 29-ата минута Лиъм Гордън получи ъглов удар от Греъм Кери отдясно на близката греда, но капитанът на светците видя удара му с глава над гредата.

Светците продължиха да оказват натиск върху вратата на Селтик и минута по-късно Гордън отправи дълъг удар от Райън Макгоуън към Мат Смит и изпрати атрактивна топка през вратата на Селтик, но никой, който носи фланелка на Светците, не успя да влезе. Край на това.

След това играта се премести в другия край, когато Скейлс получи ъглов удар на Палма отдясно на задната греда, но стреля встрани.

READ  Том Весков, открит шампион и инженер на голф игрище, почина на 79 години

Пробивът дойде 5 минути преди полувремето, когато светците поведоха. Ъглов удар на Кери отдясно видя масивен пробив в наказателното поле на Селтик, тъй като гостите не успяха да се справят с подаването и Диаланж Джайесими вкара с глава отблизо, за да даде преднина на Светците на полувремето.

снимка: Диаланж Джаисими бележи за светците

Селтик направи промяна преди началото на второто полувреме, като О Хюн-гю замени Ян Хюн-джун.

В 51-ата минута лошо изчистване на Камерън Картър-Викърс доведе до подаване на топката право към Къри, който отприщи удар към вратата, който удари страничната мрежа.

Неочаквано Селтик вдигна темпото през второто полувреме и в 54-та минута Митов беше извикан в игра, след като българинът бързо излезе от линията си, за да създаде брилянтен плъзгащ се блок, за да откаже Фурухаши.

Натискът на келтите в крайна сметка приключи в 67-ата минута, когато те изравниха мача. Митов успя да докосне паса на Ох и Джеймс Браун след това опита да избие топката с глава, но ударът му с глава липсваше и Калъм Макгрегър събра топката и отправи чудесен нисък удар покрай Митов, за да изравни за гостите.

снимка: Dialang Jaisimi и Liam Scales

Светците направиха първите си промени в мача в 73-ата минута, когато Макс Кучеряви и Диаланг Джайесими бяха заменени от Джей Търнър-Кук и Крис Кейн.

Въпреки това Селтик поведе 11 минути преди края, когато удариха Светците с бърза атака. Фурухаши пусна топката в пътя на О’Райли и прати удара му от границата на наказателното поле високо покрай Митов и в горния ъгъл на мрежата.

Селтик продължи да създава положения и в 81-ата минута резервата Джеймс Форест видя удара му блокиран от Митов, а Мики Джонстън се опита да удари с глава топката за последващ опит, но резервата не успя да се справи с топката.

READ  България: Борисов предлага коалиция след оспорван вот

снимка: Люк Робинсън се отдалечава от Алистър Джонстън

Третата промяна на светците в мача дойде в 87-ата минута, когато Стиви Мей влезе на мястото на Дара Костело.

Минута по-късно Форест стреля встрани, докато Селтик се опитваше да увеличи аванса си.

В крайна сметка бяха добавени допълнителни 5 минути и в третата минута на продължението светците бяха близо до изравняване. Търнър-Кук посрещна центриране на Люк Робинсън отляво и Харт изчисти своя удар с глава, а Браун се опита да се намеси в последвалия удар, но Селтик отстрани опасността, когато победи Светците при бърза контраатака. Гостите продължиха напред, когато резервата Томоки Ивата подаде топката към Форест, който я овладя, преди да я простреля покрай Митов, за да спечели точките за шампионите.

светци: Митов, Браун, Макгоуън, Гордън, Къри, Джайсими (Кейн 73), Кучеряви (Търнър-Кук 73), Робинсън, Смит, Филипс, Костело (87 май).

Неизползвани алтернативи: Ричардс (GK), Джефкоат, Олофонва, Спранглер, Балантайн, Францак

резервация: Макгоуън, Митов

голмайстор: Jaysimi (40′)

Келтски: Харт, Джонстън, Тейлър, Скейлс, Палма (Форест 80), Фурухаши (Ивата 85), Йънг (М. Джонстън 45), Търнбул (ОХ 58), Картър-Викърс, О’Райли, Макгрегър

Неизползвана алтернатива: Пейн (вратар), Филипс, Тиаго Холм, Бернардо, Ралстън

резервация: Фурухаши

Голмайстори: Макгрегър (67), О’Райли (79), Форест (90+3).