Световният номер 4 Доминик Тийм от първия кръг на Откритото първенство на Франция | Спорт

Световният номер 4 Доминик Тийм загуби преднина от два сета в стартовия кръг на Откритото първенство на Франция и бе победен от испанеца Пабло Андухар в неделя в Париж.

Андугар, непоседнал и 68-и поместен, напредна с победа 4-6, 5-7, 6-3, 6-4, 6-4 над Тийм, двукратен финалист на Ролан Гарос.

За първи път Андугар победи топ-5 играч и за първи път се възстанови от изоставането в два сета, за да спечели мача. За четвъртата поставена Австрия, Thiem, това беше първата им загуба в началния кръг в Париж в осем мача.

„Страхотно е да спечелите тук на„ Ролан Гарос “, каза 35-годишният Андугар. „[It was] Толкова емоционална победа за мен, да бъда в две серии любов срещу страхотен играч. „

Четири часа и 28 минути отнеха на Андугар да свали 27-годишния Тим, шампион на US Open. По-рано този месец Андухар победи 20-големият шампион по шлем Роджър Федерер на клей в родината на Федерер, Швейцария.

„Мисля, че победата срещу Роджър ме накара да повярвам днес“, каза Андугар. „Може би още един момент, нямаше да продължа да се бия в този трети сет или да мисля, че мога да го обърна.“

В решителния пети сет Тийм загуби подаването си в първия гейм, но бързо отскочи със собствения си пробив, за да изравни сета при 1-1. Тийм отново загуби подаването си в петия гейм, а оттам Андугар поведе.

„Това са подаръци, които тенисът ви носи“, каза Андугар, четирикратен победител в ATP Tour, всички на глинени кортове. „Аз съм човек, който никога не е бил на предните корици или в светлината на прожекторите и за мен тези две победи като Дядо Коледа дойдоха рано.“

READ  Състезанието за изпадане в Бундеслигата продължава, когато Робърт Левандовски изравнява рекорда

Друг старши играч беше с гръб, но отскочи, за да спечели пет сета.

Световният номер 6 Александър Зверев пусна първите два сета на германския съотборник Оскар Оти, преди да избяга силно и да спечели с 3-6, 3-6, 6-2, 6-2, 6-0. Победата над Оти, поставена под 152, вдигна победата на Зверев със 7: 0 в мачове от пет сета в Париж.

Холандецът Butch van de Zandschulp също напредна в два сета, за да изпрати 19-ия носител Hubert Hurkacz от Полша 6-7 (5), 6-7 (4), 6-2, 6-2, 6-4.

Японецът Кей Нишикори също спечели в пет сета, а италианецът Алесандро Джаниси оглави квалификациите с 6-4, 6-7 (4), 6-3, 4-6, 6-4. Нишикори се премести на 25-7 в пет решаващи решения в кариерата си, включително 10 от последните 11, тъй като се възстанови от дефицит 4-2 в петия сет.

Нишикори удари 56 победи и 10 пъти разби Джаниси, включително два пъти във финалния сет.

„Трябва да разбера как да спечеля в три сета“, каза Нишикори.

Сред поставените играчи, които се класираха за втория кръг в неделя, са 5-те носители Стефанос Циципас от Гърция, 11-ият носител Роберто Баутиста Агут и 22-ият носител Пабло Карено Буста от Испания, както и 22-ият носител Кристиан Гарин от Чили. 23- Карен Хачанов от Русия и No27 Fabio Fognini от Италия.

Българският 16-и носител Григор Димитров напредна с два сета до един, но отстъпи с 3: 0 в четвъртия сет, когато се оттегли поради контузия в гърба.