Самит стана собственик на четвъртия мъж по свободен стил в Индия, който спечели залога на Олимпийските игри в Токио

Сумит Малик, четвъртък, стана четвъртият борец за свободен стил при мъжете, който се класира за игрите в Токио, когато достигна 125-килограмовия сблъсък на върха на световните олимпийски квалификации в София. Самит се присъедини към Рави Дахия (57 кг), Багранг Буня (65 кг) и Дийпак Буня (86 кг) в свободния отбор на индийците за мъже, насочени към Олимпийските игри в Токио. Това е първият път, когато 28-годишният Малик, златен медалист от Игрите на Британската общност през 2018 г., направи разрез на Олимпийските игри. Финалистите ще се класират за това състезание за игрите в Токио.

За разлика от предишните си мачове, Малик беше агресивен от самото начало в решителния полуфинал, побеждавайки с 5: 0 срещу Венецуела Хосе Даниел Диас Роберти.

Амит Дънкар (74 кг) и Сативарт Кадиан (97 кг) обаче не успяха да спечелят дял, след като загубиха на различни етапи от състезанието.

В квалификационния си мач от 125 кг срещу Киргизстан Аял Лазарев, Малик изоставаше 1-2 до последните 25 секунди, но в крайна сметка той получи нокаут и спечели бенчмарковете, когато резултатите изравниха 2-2.

Следващият му мач беше срещу Александър Романов от Молдова. Приключен с 0-1 след загуба на точка поради пасивност.

През второто полувреме той загуби още една точка, когато противникът му го изгони, но каквато беше стратегията му – атаката на Малик във финалния мач на мача – той хвърли две точки, за да изравни и накрая спечели с 3: 2.

На четвъртфинала срещу Рустам Искандари от Таджикистан Малик се сблъска с проблеми на един етап, тъй като изоставаше с 2: 4 след аванс от 2: 0, но вкара четири хвърляния, за да спечели лесно.

READ  Tennis Jabber се надява да се отърве от "зомбираното" състояние на US Open

От друга страна, Данкар загуби квалификационния мач с 6-9 от молдовския Михаил Сава. След като изоставаше с 0: 4, Дункар имаше страстна битка през второто полувреме, но молдовците бяха на ниво.

Поражението на Данкар означава, че Индия повече няма да бъде представена на тегло 74 кг на Олимпийските игри в Токио. Кадиан го спечели с 5-2 преди четвъртфиналната победа над Иван Амадор Рамос от Пуерто Рико.

През първото полувреме той поведе с 3: 0, но побеждавайки опонента си застраши шансовете му, преди Ал Хинди да получи още два показателя за лесна победа.

На четвъртфиналите срещу българина Ахмат Султанович Батаев Кадиан поведе с 5-1, за да излезе от състезанието, след като загуби мача по стандарти, като допусна четири точки през последните 20 секунди.