Сака печели победа за Арсенал в Бодо / Глимт в Лига Европа ▷ SportsBrief.com

Букайо Сака (вдясно) отбеляза три пъти в последните си два мача за Арсенал. Снимка: Фредерик Фарфгел/NTP/AFP
Източник: Agence France-Presse

Арсенал запази перфектния си старт в Лига Европа, след като голът на Букайо Сака осигури победа с 1-0 над Бодо/Глимт, докато Манчестър Юнайтед се надяват да останат в търсенето на осминафиналите срещу Омония Никозия.

Сака отбеляза по средата на първото полувреме в Норвегия, за да донесе третата победа на Арсенал в същия брой мачове в първия сет.

Отборът на Микел Артета е с пет точки пред ПСВ Айндховен, който приема ФК Цюрих по-късно в четвъртък. Бодо/Глимт също имат четири точки, но са изиграли четири мача.

Реал Бетис пропусна първите си точки в надпреварата след равенство 1-1 у дома с Рома в група С, тъй като пропусна възможността да си осигури място на осминафиналите.

Серхио Каналес изведе Бетис напред в 34-ата минута, но Андреа Белоти изравни за Рома, който остава трети в групата след българския Лудогорец.

Прочетете също

Барселона на ръба, след като Интер изравни, Салах отбелязва най-бързия хеттрик в Шампионската лига

Фрайбург спечели четвъртата си поредна победа в група G, добавяйки към мизерията над Нант с победа с 4-0 като гост над носителя на Купата на Франция.

Вълнуваща функция: Проверете точните новини за теб ➡️ Намерете блока „Препоръчано за вас“ и се насладете!

Фенербахче и Рен са равни с по 10 точки на върха в група B. Фенербахче спечели с 2-1 на стадион АЕК Ларнака, докато Рен победи Динамо Киев с 1-0 в Краков.

Белгийският Юнион Сен Жилоаз ще трябва да изчака мястото си на осминафиналите, въпреки че загуби два гола по-малко при вълнуващото равенство 3-3 срещу Брага.

Юнайтед ще се опита да удвои кипърския Омония на „Олд Трафорд“, докато отборът на Ерик Тен Хаг се опитва да овладее лидера в група Е Реал Сосиедад.

READ  Антъни Рендън от Angels казва, че бейзболът не е основен приоритет, обсъжда възприятието на своята фен база

Испанците, които победиха Юнайтед в първия си мач, имат максимум девет точки преди мача си с Шериф Тираспол в Сан Себастиан.

Виляреал се класира за осминафиналите на Лига Европа, като сенегалският полузащитник Никълъс Джаксън, победител в група С, отбеляза единствения гол при победата с 1:0 над Аустрия Виена.