Роналдо отбелязва първия гол в Европейската лига и Юнайтед побеждава Шериф |  Спорт

Роналдо отбелязва първия гол в Европейската лига и Юнайтед побеждава Шериф | Спорт

Кристиано Роналдо вкара първия гол в Лига Европа в кариерата си, за да помогне на Манчестър Юнайтед да се възстанови от първата загуба във втора дивизия с победа с 2-0 над Шериф Тираспол в четвъртък.

Голмайсторът на Шампионската лига за всички времена изпълни дузпа, след като Джейдън Санчо даде преднина на Юнайтед с 1-0 в Молдова. Това беше първи гол за 37-годишния футболист този сезон и 699-и в клубната надпревара.

„Щастлив съм да вкарам и да помогна на отбора да спечели! 3 важни точки!“

След като не успя да си осигури трансфер в клуб от Шампионската лига – където отбеляза 141 гола – португалският нападател трябваше да се задоволи с игра в Лига Европа за първи път от 2002 г. със Спортинг Лисабон.

Роналдо си осигури втори пореден титуляр, включително загубата миналата седмица с 1-0 от Реал Сосиедад на Олд Трафорд, след като беше използван като резерва в четири поредни победи с Юнайтед във Висшата лига.

Мачовете от Висшата лига от миналия уикенд бяха отложени след смъртта на кралица Елизабет II.

Арсенал, друг фаворит в състезанието, Мачът срещу ПСВ Айндховен е отложен От четвъртък до 20 октомври поради ограничените полицейски ресурси в Лондон по време на подготовката за държавното погребение на кралицата.

Въпреки че мачът на Челси от Шампионската лига срещу Залцбург премина в сряда, беше още по-трудно да се посети голяма група фенове на ПСВ Айндховен от Холандия.

Реал Бетис победи българския Лудогорец с 3-2, за да отбележи втората си поредна победа, докато тимът на Рома на Жозе Моуриньо се върна от изненадваща загуба от Лудогорец миналата седмица с победа с 3-0 над Хелзинки с 10 играчи.

READ  Истинската цел на Метс остава Дейвид Стърнс, без значение кой го назначи за GM тази зима: Източници - Athlete

Фейенорд постигна първата си победа, като победи Щурм Грац с 6-0, Фрайбург победи Олимпиакос с 3-0, за да постигне втората си победа, а Монако загуби с 1-0 у дома от унгарския Ференцварош.

Брага и Юнион Сен Жилоаз постигнаха и втора победа.

Уест Хем се бори във Висшата лига, но блести в Лига Европа. Лондонският клуб победи датския Силкеборг с 3-2, за да постигне втората си победа от две в състезанията от трета дивизия в Европа.

Виляреал последва примера с победа с 2-1 над Апоел Беершеба, а истанбулският Башакшехир запази перфектен рекорд, след като победи Фиорентина с 3-0.

Украинският клуб Днепър-1 победи с 3:1 домакина си Аполон Лимасол, а Алкмаар победи Вадуц с 4:1.

Европейска лига

Роналдо отбеляза директна дузпа, пращайки вратаря на Шериф Максим Ковал отдясно шест минути след почивката. Той беше присъден, след като Патрик Капуцо свали Диого Далот.

Санчо изведе Юнайтед с 1:0 в 17-ата минута след пас на Кристиан Ериксен от границата на наказателното поле.

Мачът беше преместен от малкия стадион „Шариф“ в отцепническия регион на Приднестровието, който граничи с Украйна, след като УЕФА забрани на „Шариф“ да играе там този сезон след руската инвазия в Украйна.

Мачът се проведе в молдовската столица Кишинев, в центъра на страната, на стадион „Зимбро“.

В същата пета група Реал Сосиедад се нуждаеше от гола на резервата Александър Сорлот в 80-ата минута, за да победи Омоноя с 2-1.

Алиреза Джаханбахш вкара два гола за Фейенорд в група F, за да скочи с 4-0 след първото полувреме. Иранският нападател беше отхвърлен за трети играч след преглед на видео.

READ  Рейнджърс търкаля, за да победи Blue Jackets

Давид Ханко, Данило Перейра, Сантяго Хименес и Осама Идриси също отбелязаха голове за холандския клуб, за да се възстанови от загубата с 4:2 от Лацио в предишния кръг.

Също в група F, датският Мидтиланд победи Лацио с 5-1.

Михаел Грегорич отбеляза два гола за Фрайбург, за да стигне до шест точки в група G, когато Карабах победи Нант с 3-0 в Баку.

Луис Енрике, Хоакин и Серхио Каналес вкараха по един гол за Реал Бетис, за да оглавят третата група с шест точки. На възраст от 41 години и 56 дни Хоакин стана най-възрастният голмайстор в историята на надпреварата.

Резервата Пауло Дибала и Лоренцо Пелегрини вкараха гол в рамките на две минути в началото на второто полувреме, преди Андреа Белоти да добави третия, докато Рома отбеляза първата си победа в същата група.

Капитанът на Хелзинки Миро Тиньо беше изгонен в 13-ата минута на мача на Стадио Олимпико след фаул срещу Белоти.

Брага постигна победа с 1:0 над Унион Берлин, побеждавайки Сен Жилоаз Малмьо с 3:2 в група D.

Европейска лига на конференциите

Уест Хем се възстанови, след като Силкеборг поведе рано чрез Каспер Кеск. Мануел Ланзини изравни с дузпа, преди Джанлука Скамака и Крейг Доусън да постигнат комфортно предимство от 3-1 през първото полувреме. Сорен Тингстед отбеляза гол през втората част, но това не беше достатъчно и Уест Хем доминира във втория сет с шест точки.

Сердар Герлер вкара два гола, а резервата Бертран Траоре добави гол за Башакшехир, за да оглави първата група с шест точки. Hearts победи латвийския шампион RFS и завърши втори с три. И Фиорентина, и РФС имат точка.

READ  Rise Place Wonder Списъкът на ранените на Франко, DFA Бен Боден

Славия Прага, който ще бъде домакин на своя последен стадион през май, се върна два пъти от гол надолу, преди Лукаш Масопеш да отбележи победа с 3-2 над Балкани, първият косовски отбор, достигнал груповата фаза на състезанието на УЕФА.

Славия се изравни на върха в група G със Севаспор, след като турският тим се наложи с 1:0 над Клуж.

АЗ Алкмаар доминира в група Е с две от две победи.

Авторско право 2022 г. Асошиейтед прес. Всички права запазени. Този материал не може да бъде публикуван, излъчван, пренаписван или разпространяван без разрешение.