Рома оттегли изненадваща изненада, за да смаже Удинезе

Моуриньо… Трудно е за нас и феновете да го преглътнем, но такъв е животът (Снимка: AFP)

Милан (Италия) (AFP) Непобеденото начало на сезона на Рома в Серия А завърши реалистично с победа с 4-0 над Удинезе в неделя и те пропуснаха шанса да си върнат първото място.

Отборът на Жозе Моуриньо допусна само един гол в първите си четири мача от сезона, но той беше премахнат на Естадио Фриули.

„Предпочитам да загубим един мач с 4-0 пред четири мача с 1-0, защото в крайна сметка загубихме само три точки вместо 12“, каза Моуриньо. дазн.

„Трудно е за нас и феновете да го преглътнем, но такъв е животът. Имаме нов мач в четвъртък и продължаваме напред.“

Рома, който сложи край на 61-годишното си чакане да спечели Лига Европа през миналия сезон, ще гостува на Българската лига Лудогорец Разград за първия си мач от груповата фаза на Лига Европа в четвъртък.

Тийнейджърът Дестини Ододжи, даден под наем от Тотнъм, изведе Удинезе напред в петата минута, след като фаулира Рик Карсдорп и отбеляза за втори път в три мача.

Домакините удвоиха преднината си след 11 минути след второто полувреме, когато вратарят на Рома Руи Патрисио позволи далечен удар на Лазар Самарджич да се отбие в мрежата.

Роберто Перейра сви топка покрай Патрисио четвърт час преди края на мача.

Санди Ловрич добави неволите на Рома в 82-ата минута, като прекрати контраатака и избута Удинезе пред съперника си до четвъртото място.

Наполи води в класирането по голова разлика пред защитаващия титлата си Милан, който победи съперника си Интер с 3-2 на Сан Сиро в събота.