Рой Кийн освирква на „Анфийлд“, а Димитър Бербатов вкара страхотен гол, но Ливърпул запази титлата си „Легендите на Севера“ в благотворителен мач срещу Манчестър Юнайтед.

Димитър Бербатов, Мартин Шкъртел и Рой Кийн бяха сред иконите, които се завърнаха на Анфийлд за мача Ливърпул – Манчестър Юнайтед.

В момента Ливърпул и Манчестър Юнайтед са извън терена поради националната пауза, но съботният мач осигури много забавления за феновете на двата клуба.

GT

Бербатов беше сред много други познати лица в отбора на Юнайтед, включително Майкъл Карик

Известният бивш треньор на Ливърпул Кени Далглиш, фен на Манчестър Юнайтед от детството и бивша звезда Анди Ричи стояха в депресия, докато двата отбора се възстановяваха.

Ливърпул защитаваше титлата си „Легендите на Севера“ през май с победата си с 3-1 на „Олд Трафорд“ и този мач видя много познати лица.

Шкъртел – който е червен от осем години и половина – се появи за първи път на „Анфийлд“ от шест години и любимецът на феновете беше бурно аплодиран от феновете.

Друг добре приет играч в състава на Ливърпул е бившият халф на Червените Шаби Алонсо, който също поведе своя отбор в конфронтацията.

Междувременно легендата на Манчестър Юнайтед Кейн – който изигра 472 за Червените дяволи – беше изненадващо не по-малко приятелски настроен и освиркван от Анфийлд, когато влезе двадесет минути преди края.

Ливърпул загуби с 1:0 благодарение на гол на не друг, а Бербатов в шестата минута на мача.

Кейн участва през второто полувреме

GT

Българинът, който се разписа пет пъти на Ливърпул в кариерата си, за първи път отбеляза страхотен удар с десния крак, отбелязвайки единственото попадение през първото полувреме.

Малко след началото на второто полувреме Марк Гонзалес – който отбеляза два пъти в задния мач през май – намери мрежата, за да изравни Ливърпул.

След това Кейн се присъедини към Манчестър Юнайтед заедно с Денис Ъруин, който вкара 33 гола за клуба между 1990 и 2002 г.

Но заместниците на Червените дяволи бяха напразни, тъй като Ливърпул бързо напредна, като бившият нападател на Червените Флоран Понгол намери долния десен ъгъл.

Гледайте Световната купа с talkSPORT

В TalkSPORT се захранваме от фенове, така че елате да се присъедините към нас за най-доброто фен изживяване на Световната купа тази зима – в talkSPORT фен зона.

В огромно закрито заведение под арките на Waterloo в Лондон ще ви представим изпълнения на живо от всеки мач от Световната купа.

Ще има въпроси и отговори с таланта на talkSPORT, ще бъдете част от нашето предаване на живо, а също така ще има много храна и напитки.

Елате да се насладите на най-доброто изживяване на феновете на Световното първенство в Лондон – и да се забавлявате повече – с билети за мачове от груповата фаза в Англия и Уелс в продажба. Сега тук!

READ  Звездите от "Костюми" "нямат" номера на Меган Маркъл, когато се събират отново