Родригес, Георгиев води Avalanche след 3-2 на Rangers в SO |  национален спорт

Родригес, Георгиев води Avalanche след 3-2 на Rangers в SO | национален спорт

Ню Йорк (AFP) – Иван Родригес вкара решителния гол при изпълнението на дузпи, а Александър Георгиев спаси 44 топки, за да победи бившия си отбор, докато Колорадо Авеланш победи Ню Йорк Рейнджърс с 3-2 във вторник вечерта.

Родригес победи вратаря на Рейнджърс Игор Шестеркин в четвъртия кръг на тайбрека, преди Георгиев да откаже опита на Алексис Лавриние да спечели. Мико Рантанен също се разписа при дузпите за Колорадо, а Артеми Панарин отбеляза за Рейнджърс.

Валери Ничушкин и Лоугън О’Конър отбелязаха гол в списъка на Avalanche.

Баркли Гудро вкара гол и асистенция, докато Адам Фокс отбеляза за Рейнджърс, който загуби три поредни пъти – всичките у дома. Шестеркин записа 42 спасявания.

О’Конър вкара лесен гол след 59 секунди от третата минута, за да изведе лавината напред с 2-1, след като Шестеркин погрешно дърпа топката отдясно на мрежата си. Андрю Коляно го грабна и го изпрати на О’Конър, който го изстреля между откритите кръгове за първи път за сезона.

Фокс изравни с Рейнджърс по-малко от 6 минути преди края на мача, слагайки край на красива серия от пасове с Джими Вески и сезона на Жудро.

Георгиев, който игра пет сезона с Рейнджърс като резерва, първо на Хенрик Лундквист и след това на Игор Шестеркин, размаха юмруци радостно и беше атакуван от съотборници близо до Балулайн, след като подобри резултата си до 4-0-1 този сезон. 26-годишният роден в България вратар имаше 58 победи и осем елиминации за Рейнджърс, преди да бъде заменен от защитаващия шампиона на Купа Стенли Авеланш извън сезона.

Колорадо, който изигра първите си три мача в района на Ню Йорк, преди да се отправи към Финландия за два мача срещу Кълъмбъс, излезе срещу Рейнджърс.

READ  Колко българи са играли в НБА?

Лавината откри резултата в силовия мач 8:20 преди края при седмия гол на водещия отбор Несушкин – пети в силовия мач. Несушкин изстреля свирки от защитника Кал Макар срещу Шестеркин, за да заеме дванадесетото място на върха в отбора.

Avalanche доминираха в първия, превъзхождайки Rangers с 20-11. Ню Йорк обърна сценария в средата на периода с предимство от 15-7 удара.

Рейнджърс най-накрая превзе Георгиев в 1:54 минута отляво при втория гол на Гудро – от центриране на Якоб Троба.

Георгиев направи най-доброто си отскачане 6 минути във втората, блокирайки бекхенд на Лафрениер в гънката със стоп. Той също така улови Мика Зибаниджад с един таймер по време на края на играта през втория период и направи още една ръкавица, която спаси бившия му съотборник в 11:20 на третия.

Още едно семейно лице

В мача се завърна и бившият нападател на Рейнджърс Драйдън Хънт, който беше лавинообразно поискан миналата седмица заради отстъпки.

статистика

Колорадо вече е 10 срещу 20 в силовата игра този сезон. … Макар има седем асистенции в седем мача. Защитата на Avalanche има 21 точки (четири гола и 17 асистенции) в седем мача този сезон.

СВЪРЗАНА С ФИНЛАНДИЯ

След мачовете срещу New Jersey Devils в петък и Islanders в събота, Avalanche ще изиграе два мача в Тампере, Финландия, срещу Columbus Blue Jackets като част от NHL World Series на 4-5 ноември.

следващ

Avalanche: В Ню Джърси в петък вечер.

Рейнджърс: В Ню Йорк Айлъндърс в сряда вечер.

Авторско право 2022 г. Асошиейтед прес. Всички права запазени. Този материал не може да бъде публикуван, излъчван, пренаписван или разпространяван без разрешение.

READ  Брутална промяна потопи храбро усилие за завръщане: Пингвините победиха Капс с 4-3