Рейнджърс търкаля, за да победи Blue Jackets

Рейнджърс най-накрая положиха пълни 60-минутни усилия в петък вечер, каквито търсеха от началото на сезона, когато победиха Блу Джакетс с 4-0 на Медисън Скуеър Гардън пред оживена публика, която включен комплект. Сред първите отговорили и ключови работници, отличени на гала преди мача.

Те имаха ниско ниво, което трябваше да бъде изчистено, след като се провалиха срещу пламъците в понеделник, но Рейнджърс се пързаляха с убеденост и авторитет срещу Колумб. Имаха само една предавка – овърдрайв – и престъплението имаше голяма полза.

Крис Крайдер отбеляза два гола в третия период на силовата игра в своите четвърти и пети класове с предимство за сезона, което изпревари звездата на Ойлърс Конър Макдейвид за най-много игрови голове в НХЛ. В допълнение, Артеми Панарин направи три асистенции в първия си мач с няколко точки за годината в първия си мач с Райън Строме и Каапо Какко, който се завърна след четири мача в контузена резерва с неразкрита контузия в горната част на тялото.

Това беше четиридесет и деветото усилие за три точки на Панарин. Сега той е изравнен с Патрик Кейн от Блек Хоукс за третия най-много три точки мач от 2015-16.

Райън Стром и съотборниците Артеми Банарин и Кабу Каку се събраха за седем удара в петък.
Робърт Сабо

И вратарят на Рейнджърс Игор Шестеркин, който започна шестата си кариера в последните осем мача и се издигна за трети път в кариерата си и за първи през този сезон, като отбеляза 31 спасявания.

„Мисля, че добрият старт помага, разбира се“, каза защитникът Адам Фокс, който отбеляза три асистенции. „Излизаш силен и помагаш да те храниш и помагаш през целия мач. Просто мисля, че играхме умно. Очевидно вторият период вероятно беше малко повече, отколкото бихме искали, но ти имаш шайбите зад тях и ние играхме кой можеше да играе добре в зоната на атака. След като сме там, постигаме успех.

READ  Лудогорец влиза в историята с 10-та поредна титла на България

„И знаете ли, когато измислите спасение от Игор, това винаги е полезно.“

Рейнджърите започнаха да ускоряват темпото и да отварят леда на няколко етапа на игра, малко след като тези в парка се изправиха на крака, за да дадат на присъстващите основни работници заслужени аплодисменти.

Панарин отправи пореден удар към Стром, който удари топката в мрежата и отбеляза първия си гол за сезона и поведе с 1:0 при 12:29 през първото полувреме. Дефанзивен халф новобранец Нилс Лундквист отбеляза вторичната асистенция при гола на Стрьом за първата му точка в НХЛ.

Втората линия, състояща се от Панарин, Стром и Каку, съчетана със седем удара към целта, докато Рейнджърс отбелязаха общо 37.

„Мислех, че Какко беше наистина силен в този първи период“, каза треньорът на Рейнджърс Джерард Галант. „Той изигра наистина добър мач, но в първия период наистина забелязах, че той контролира диска с огромното си тяло. Строумър изглеждаше наистина добре и беше ясно, че Панарин имаше силни пасове и играеше силно. Обичах тази серия, но аз обичам нашия екип.”

Лявото крило на Ню Йорк Рейнджърс Алексис Лавриние отбелязва 13 гола
Алекс Лавриние дължи благодарност на Адам Фокс след неговия гол.
Робърт Сабо

Малко повече от три минути след като Стром отвори записа, Fox събра впечатляваща последователност. Носителят на Купа Норис се пързаля зад мрежата, преди някак си да намери Алексис Лавриние близо до далечния вратар и да вкара 2-0. Лафрениер и съратникът Сами Блейс посочиха общата тенденция на Фокс в неверие след пиесата.

Рейнджърс колективно се съгласиха, че представянето им в петък вечер е план за това как да се постигне последователен успех.

— Предполагам, че просто търпение, нали? — каза Кридер. „Да можеш да изпревариш шайбата и да отидеш на север, да не се опитваш да спечелиш мача във всеки мач и да знаеш, че в крайна сметка играчите ще имат шанс да използват това умение и да могат да играят тази игра. Но това започва с воля и тръгват на север и хвърлят шайбите назад и ги карат. Те се обръщат и печелят тези шайби.

READ  Серена Уилямс губи в прави сетове от Елена Рибакина в четвъртия кръг на Откритото първенство на Франция

„Готовността на всички да отидат на север най-накрая ни даде място да направим някои от тези пиеси. Това беше наистина добро усилие от цялата ни група.“