Рейнджърс атакуват Ред Уингс в ОТН, за да спасят Александър Георгиев

ДЕТРОЙТ – Треньорът на Рейнджърс Джерард Галант отбеляза преди мача в сряда вечерта, че отбори, които не са играли плейофни мачове, все още се борят за гордост, а Червените Уингс със сигурност го правят.

Но сините фланелки преодоляха особено изтощителния излет на вратаря Александър Георгиев, принуждавайки продълженията след гол на Крис Крайдер, преди да поемат крайния срок за размяна, а родният от Мичиган Андрю Коуп, победителят в играта, отбеляза 1:33 след продълженията. За да спечелите с 5-4 на Little Caesars Arena.

Георгиев пропусна четири гола в 24 изстрела при победата, което доведе до подобрението на българския вратар до 11-9-2 през този сезон. Признавайки, че това не е най-доброто му начало, Георгиев каза, че е помогнало, че мачът беше изравнен 2-2 след първото полувреме, което му позволи да подходи към следващия удар, сякаш беше 0-0.

„Момчетата днес бяха много добри, спасиха ме“, каза Георгиев. „Не най-добрият мач за мен, но те продължаваха да вкарват всеки път, когато другият отбор продължаваше напред. Играха страхотно.“

Публикувайте Sports + членове, регистрирайте се Накарайте Моли Уокър да ви изпрати най-новата дума за Рейнджърс и да отговори с вашите мисли и въпроси. Все още не сте член на Sports? Опитай сега.

Андрю Коб (вляво) празнува с Кандре Милър, след като отбеляза победата на Рейнджърс с 5-4 продълженията над Ред Уингс.
AP

На въпрос дали обмисля оттеглянето на Георгиев, Галант каза не без колебание. Концепцията за вкарване на Игор Шестеркин в студен мач може да бъде рецепта за катастрофа по това време на годината, особено с историята на контузиите на звездния вратар. Освен това Шестеркин игра във вторник първата вечер в Питсбърг.

Червените Уингс поведоха с 4-3, приблизително шест минути в третия мач. Ударът на бившия вратар Марк Щал беше блокиран, преди Адам Ърни Пак да прибере свободната топка и да я простреля с гръб през краката на Георгиев.

READ  Голяма победа за Викас Сингх в Световното първенство по бокс за младежи

Галант започна да сменя линиите след това, като по-специално постави Артеми Панарин на левия фланг на Мика Зипанияд и Франк Ватрано. Но защитата на Детройт Густав Линдстром беше извикана в твърда пръчка, за да даде на Рейнджърс навременен тласък.

Крис Крайдер празнува, след като отбеляза гол в третото полувреме при победата на Рейнджърс през продълженията над Ред Уингс.
AP

Естествено, бързият удар на Крайдер заграби шейна в Детройт и влезе в принудата за продължения. Проследяването на силните голове на Kreider изглежда е нещо, което се случва във всеки мач, но това беше №24 за тези, които следваха пистата у дома.

„[Panarin’s] Той придоби талант и умения и след това Кридер отново вкара мощен гол“, каза Галант, посочвайки паса на Royal Panarin към Коб за победителя в продълженията. „Точно така, както върви. Радвам се, че са на моя страна.“

Силната игра на Детройт се премести във второто полувреме, тъй като играта беше на равни условия с двамата играчи и Тайлър Бертоци веднъж беше изведен отпред. Силната игра на Ред Уингс продължи 2 срещу 3 през нощта, докато наказателните удари на Рейнджърс продължаваха да идват.

Рейнджърс внезапно спря да обръща внимание на топката и стана пасивен в зоната на защита след няколко силни редувания през първите 20 минути. Но Vatrano запази конкурентоспособността на Blueshirts, като се бореше зад мрежата на Детройт и подхранваше Панарин, за да изравни мача 3-3 в 12:15 от средната рамка.

Георгиев допусна два гола от осем преки удара с бухалка. Но за щастие на резервния вратар, останалите Рейнджърс компенсираха голове на Райън Рийвс и Филип Четъл.

Много игри [have gone] Така за нас този сезон. … Не можем да играем по този начин, ако има по-важни мачове [are] каза Банарин. „Това е голям риск и не винаги можете да го правите. Веднага ще трябва да играем по-добре.“

READ  Дъщерята на Серина Уилямс, Олимпия, блести под светлините на прожекторите на US Open