Резултати от US Open 2023: Даниил Медведев, Яник Синер и Андрей Рубльов запазват местата си в четвъртия кръг

• Написано от Джонатан Юрейко
  • BBC Sport във Флашинг Медоус

Източник на изображението, Getty Images

надпис на снимката,

Даниил Медведев достигна четвъртия кръг на US Open за пета поредна година

място: Флашинг Медоус, Ню Йорк Дати: 28 август – 10 септември

покритие: Текст на живо и радио коментари всеки ден в уебсайта и приложението BBC Sport, BBC Radio 5 Live и 5 Sports Extra

Третият поставен Даниил Медведев преодоля късна флуктуация, за да избегне тежката конкуренция от аржентинеца Себастиан Баес и да продължи до 16-те финали на US Open.

Медведев, който вдигна титлата през 2021 г., спечели четвъртия си мачбол в 01:30 местно време, за да спечели с 6-2, 6-2, 7-6 (8-6).

27-годишният руснак също завърши предишния си мач срещу Крис О’Конъл в ранните часове и каза, че приключването на мача толкова късно е „трудно“.

„Просто искам да спя. Добре, че не приключихме в 4 сутринта“, каза той.

„Когато отидеш да играеш в 23 часа, е трудно. Този път реших да не спя преди това и ядох, така че се чувствах зле на терена.

„Затова бях нервен през целия мач.

Медведев ще играе Алекс де Минаур В четвъртия кръг, след като 13-ият поставен австралиец постигна директна победа с 6-1, 6-3, 6-2 над чилиеца Николас Джари за час и 44 минути.

Италианецът е класиран шести Яник Синер Той измести бившия шампион Стан Вавринка, като го победи с 6-3, 2-6, 6-4, 6-2.

Русия Андрей Рубльов Той също така си осигури място на осминафиналите, като победи французина Артур Риндеркнайх с 3-6, 6-3, 6-1, 7-5.

Дрейпър (21 години) е единственият британец, останал на сингъл след загубата на Камерън Нори от Италия. Матео Арналди Дан Евънс беше победен от защитаващия титлата си Карлос Алкарас.

Победите за Синър и топ поставения испанец Алкараз означават, че двойката може да се изправи един срещу друг в последните осмина в мач-реванш от миналогодишния четвъртфинал – петсетов трилър, спечелен от испанеца, който постави рекорд за най-скорошното финализиране на турнира. Турнирът е от 02:50 ч. местно време.