Резултати от Уимбълдън 2023: Карлос Алкараз победи Николас Джари, за да стигне до осминафиналите

• Написано от Майкъл Емънс и Ейми Лофтхаус
  • BBC Sport на Уимбълдън

обясни видео,

Уимбълдън 2023: Карлос Алкараз победи Никола Джари, за да стигне до последните 16

Уимбълдън 2023 по BBC

място: All England Club Дати: 3-16 юли

покритие: BBC телевизия, радио и онлайн на живо с обширно покритие на BBC iPlayer, Red Button, свързана телевизия и мобилно приложение. Повече подробности за покритието тук.

Световният номер едно Карлос Алкараз удържа оживеното предизвикателство от 25-ия поставен Николас Джари, за да влезе в последните 16 – и представи най-добрата си серия на Уимбълдън.

20-годишният испанец спечели четирисетов трилър с 6-3 6-7 (6-8), 6-3 7-5 на централния корт във вълнуващ мач от третия кръг, който продължи близо четири часа.

Алкарас ще играе с вицешампиона на турнира през 2021 г Матео Беретини От Италия, след като победи германеца Александър Зверев, поставен под 19.

На друго място, третото семе Даниел Медведев Унгария победи Мартон Восович.

Пето семе Стефанос Циципас, Той игра за пети пореден ден, след като победи Анди Мъри в петък в мача, който започна в четвъртък, над сърбина Ласло Джири.

Циципас победи с 6-4, 7-6 (7-5), 6-4 и ще срещне американец без ранглиста. Крис Юбанкс, който спечели три тайбрека, за да победи австралиеца Крис О’Конъл.

Беретини победи Зверев с 6-3 7-6 (7-2) 7-6 (7-5), въпреки закъснението от дъжд на първия корт, тъй като трябваше да изчакат покрива да се затвори по време на втория сет, след като се отвори. преди началото на мача.

Alcaraz печели тръпката в мокри, потни условия на закрито

източник на изображение, Getty Images

надпис на снимката,

Карлос Алкараз също достигна до четвъртия кръг на Уимбълдън през 2022 г., като загуби от италианеца Яник Синър.

Алкараз проби подаването на Джари в седмия гейм, за да спечели първия сет, но загуби втория в тайбрек.

Мачът започна под покрива и правилата на турнира означаваха, че трябваше да остане затворен въпреки горещото и потно време, като редица зрители многократно използваха фенове, за да се опитат да се охладят.

Алкараз веднага се върна на пистата в третия сет и направи няколко отлични паса и точни удари, когато направи брейк в четвъртия гейм, за да поведе два сета към един.

Но четвъртият не вървеше по план, тъй като Джари, който сервираше много, водеше с 3-0 4-2, въпреки че Алкараз се пребори, за да си осигури запомняща се победа срещу 27-годишния играч.

Неуспешен сервис под мишницата струва Давидович Фокин

Равенство в трети кръг между шестия поставен Холгер Рон Дания и Испания Алехандро Давидович Фокина Отне минута по-малко от четири часа и имаше пет серии.

Но Давидович Фокина, 24, го остави да съжалява за неуспешен опит да му сервира под мишница на това, което се оказа предпоследната точка.

Неговият сервис беше уловен под мишницата при 8-8 в тайбрека на петия сет от Рон и сервиран с лекота, за да даде на датчанина мач точка, която той след това реализира.

Рон призна изненадата си от сервирането на Давидович Фокин под мишницата и каза: „Не бих го направил, но всеки играч има различен стил.

„Ако го беше изтеглил, това щеше да е правилният удар, но да, аз нямаше да го направя – щях да се доверя на моя сервис.“

Рон ще трябва да изчака до неделя, за да разбере кой ще играе следващият мач между българите Григор Димитров И Америка Франсис Тиафо Поставен съответно 21-и и 10-и, той спря в третия сет, като Димитров водеше с 6-2, 6-3 1-2.

Третият поставен Медведев се чувства по-комфортно на твърди кортове, но каза след втория рунд, че въпреки че не е изцяло на тревата, той „чука на вратата“.

Той незабавно се затрудни на подаването си срещу Вукович, бивш четвъртфиналист от Уимбълдън, който е по-опасен, отколкото би показало неговото класиране на номер 67 в света.

Сервисът му беше изключителен в първия сет, като Медведев често стоеше до съдиите на линията, за да получи, и ранен пробив беше достатъчен, за да му помогне да спечели първия мач с 6-4.

Медведев обаче бързо отговори, пречупвайки Фучович, за да изравни пътя си към изравняване на мача, преди да започне третия сет с мигновен пробив на сервис.

Тъй като Восович страдаше от проблем с крака, докато мачът се проточи повече от три часа, Медведев успя да подпечата победата по лекарски начин, като взе четвъртия сет с 6-4, за да стигне до четвъртия рунд само за втори път.

Медведев ще се изправи Джери Лечка На осминафиналите, след като 16-ият поставен на Чехия нокаутира американеца Томи Пол, спечелвайки петсетов двубой, който продължи четири часа и четири минути.

Спортни звезди опаковат кралската ложа

Футболистките Бет Мийд и Леа Уилямсън, които помогнаха на Англия да спечели Европейското първенство за жени миналата година, са сред звездите на спорта в Кралската ложа на Централния корт.

Както е обичайно при откриването на Уимбълдън в събота, Кралската ложа на Централния корт беше пълна със спортни звезди от миналото и настоящето.

Имаше бившата водеща на BBC и победителка от Откритото първенство на Франция Сю Паркър, както и бившите шампиони от Уимбълдън Стефан Едберг, Ян Коудес и Били Джийн Кинг, заедно с финалистката от 1968 г. Джоди Далтън и петкратната шампионка на САЩ на двойки Роузи Касалс.

От другаде присъстваха четирима членове на „лъвиците“, които спечелиха Евро 2022 миналата година – Леа Уилямсън, Джил Скот, Фран Кърби и Бет Мийд, както и бившият капитан на Англия Гари Линекер.

Присъстваха също легендата на състезанията Е. П. Маккой, петкратният златен олимпийски медалист по гребане Стив Редгрейв, английският състезател по крикет Сам Кърън, шотландската атлетка Айлиш Макколган и гимнастичките Джо Фрейзър и Джесика Гадерова.

Бившият жокей AP McCoy и петкратният олимпийски златен медалист Стив Редгрейв бяха на Уимбълдън в събота.

READ  Бил Беличик от Патриотите беше фокусиран върху Джетс, а не върху сигурността на работата