Реал Мадрид падна на второ място в първенството, след като се изравни с Райо Валекано у дома

Джуд Белингам не успя да преодолее този път и Реал Мадрид завърши наравно с Райо Валекано в дербито на Мадрид в неделя, за да падне на второ място в Ла Лига.

Равенството 0-0 сложи край на перфектния рекорд на Реал Мадрид като домакин и ги отдалечи от Жирона на върха в класирането след 12 кръга.

Жирона увеличи разликата до три точки след победа с 4-2 над домакина Осасуна в събота. Реал Мадрид щеше да напредне по голова разлика, като победи Райо.

Реал Мадрид доминираше през по-голямата част от мача, но не успя да реализира голови положения, тъй като и Белингам, и Винисиус Жуниор не успяха да пробият защитата на Райо.

Голът на Винисиус беше отменен поради засада в 66-ата минута.Белингам имаше няколко добри възможности, но не успя да отбележи гол.

Белингам участва в повече от половината от головете на Реал Мадрид този сезон и вкара 13 гола в първите си 13 мача, откакто се присъедини към испанския отбор от Борусия Дортмунд този сезон. В четирите мача, в които Белингам не успя да отбележи за Реал Мадрид този сезон, клубът спечели само веднъж – срещу Реал Сосиедад през септември.

Треньорът на Реал Мадрид Карло Анчелоти каза: „Разстроени сме от резултата, но не и от начина, по който играхме.“ „Понякога печелиш мач, който не заслужаваш да спечелиш, понякога не печелиш мач, който заслужаваш да спечелиш. Все още се справяме добре в класирането. Все още сме в битка. Няма драма.“

Реал Мадрид постигна 11-ата си поредна победа срещу Райо у дома в първенството. Двата мадридски отбора не завършиха наравно в последните 21 мача в първенството, като Реал Мадрид постигна 19 победи и само две победи за Райо.

READ  Димитър Бербатов настоява, че Хари Кейн трябва да получи трансфер след години лоялна служба в Тотнъм

Резултатът удължи серията без загуба на Райо в лигата до безпрецедентните осем мача, с две победи и шест равенства. Отборът на Южен Мадрид не направи нито един гол през целия мач на Сантяго Бернабеу.

Това е шестата суха мрежа за Реал Мадрид в първенството този сезон. Единствената му загуба е от Атлетико Мадрид в другото градско дерби.

Барселона, която спечели с 1-0 Реал Сосиедад в събота, остава на трето място, на две точки зад Реал Мадрид. Райо остана на девето място.

Братята Уилямс процъфтяват

Братята Инаки и Неко Уилямс изведоха Атлетик Билбао до победа с 3-2 над Виляреал.

Нико вкара гол за Иниго Руис де Галарита две минути след началото на мача и вкара втория гол в 22-ата минута.Неговият по-голям брат Инаки увеличи преднината на отбора през първото полувреме в 30-ата минута, което беше достатъчно, за да сложи край на два- мач без победа в лигата.

Баският отбор напредна до пето място, на четири точки зад четвъртия Атлетико Мадрид, който загуби с 2-1 от Лас Палмас в петък.

Виляреал, класиран на 13-о място, прекрати поредица от пет мача без победа в лигата, като победи Гранада в предишния кръг. Домакините почти стигнаха до изравнителния гол в неделя чрез голове на Жерар Морено в 86-ата минута и Александър Сорлот в 87-ата минута.

Валенсия победи Гранада

Осмият Валенсия победи Гранада с 1-0 с дузпа, изпълнена от Пебело, седем минути след добавеното време на първото полувреме на Местая.

Гранада, който остана на предпоследното място, се оплака силно от дузпата, след като защитникът на Гранада Раул Торенте докосна в лицето нападателя на Валенсия Уго Дуро.

READ  Говори се, че всички отбори от НБА искат суперзвездата на Трейл Блейзърс Деймиън Лилард в сделка

Това е трета поредна загуба за Гранада, която не е постигала победа в девет поредни мача в първенството.

Алмерия все още е без победа

Търсенето на първата победа на Алмерия за сезона ще продължи след загубата с 1:0 от Алавес.

Що се отнася до Алмерия, който е на последно място, той е единственият отбор, който няма победа след 12 мача, с три равенства и девет поражения.

Защитникът на Алавес Александър Седлар вкара победния гол за Алавес в 79-ата минута, а две минути по-късно напусна терена на носилка заради видима контузия в коляното.

Алавес, класиран на 14-о място, не е постигнал победа в седем поредни мача в лигата.