Реал Мадрид: Как футболният свят реагира на изключителната победа на Лос Бланкос в полуфинала в Шампионската лига

CNN

Звездата на Ливърпул „Имаме резултат, за да го уредим“ Мохамед Салах туитвам след Реал Мадрид направи изключително късно завръщане срещу Манчестър Сити Да се ​​изправи срещу червените във финала на Шампионската лига на 28 май.

Последният път, когато двата отбора се изправиха един срещу друг, беше в Киев през 2018 г., когато Салах напусна терена разплакан, след като беше контузен от удар на Серхио Рамос. Реал Мадрид в крайна сметка победи с 3-1 Те вдигнаха 13-та европейска купа.

Сега, в Париж – след като преместиха финала от Санкт Петербург след руската инвазия в Украйна – червените и Лос Бланкос ще се срещнат отново.

Реал Мадрид, след като се провали с един удар към целта през цялата вечер, изоставаше с общо 5-3, след като часовникът изтече 90 минути в сряда.

Впоследствие два гола – един с 90-минутен удар и един в продълженията – от резервния Родриго оставиха резултата при общ резултат и отведоха мача в продължения.

Заради бурната атмосфера, която избухна около Бернабеу, атаката на Реал Мадрид продължи и доведе до дузпа в 95-та минута. Карим Бензема се засили и се обърна и изтласка отбора си към финала на Шампионската лига.

Подобно на феновете на стадиона, реакцията в испанските вестници беше деликатна. И испанският вестник каза: „Бог трябва да дойде и да го обясни“. марка.

„Реал Мадрид е от друга планета“, пише в него КАТО ПРЕДНА СТРАНИЦА.

Mundo Deportivo, базираният в Барселона вестник, който по-традиционно се свързва с големия съперник на Реал Мадрид, Барселона, пусна заглавието „Ден на мармота“, отнасяйки се до поредицата от впечатляващото завръщане на Los Meringues от Бернабеу в елиминационните фази на Шампионската лига.

READ  Европейски град, наречен "Малката Виена"

На четвъртфиналите Бензема победи хеттрик през втората половина на реванша и преодоля дефицита от 2-0 при общата сума. В полуфинала срещу Челси, късен гол на Родриго избута изравняването в продълженията, преди Бензема да вкара решаващия гол в 96-ата минута.

„Не мога да кажа, че сме свикнали да живеем такъв живот, но това, което се случи тази вечер, се случи срещу Челси, както и срещу Париж“, каза треньорът на Реал Мадрид Карло Анчелоти, според Би Би Си.

„Ако трябва да кажете защо, историята на този клуб ни помага да продължим, когато изглежда, че ни няма.

„Мачът почти приключи и успяхме да намерим последната енергия, която имахме. Изиграхме добър мач срещу силен съперник. Когато успяхме да изравним, имахме психологическо предимство в продължението.“

Реал Мадрид отпразнува невероятна победа над Манчестър Сити.

Полузащитникът на Реал Федерико Валверде каза, че според Би Би Си това е била „поредната луда нощ“.

„Когато Сити вкара гол, усетих, че всичко се разпада – всичките тези усилия и борба във всеки рунд, се чувствах изгубен.

„Но феновете ни бяха голяма помощ, за да продължим да се борим до края. Когато вкарваш голове, си мислиш, че днес ще победим“, каза той.

Верен на скандиранията, скандирани от феновете на Реал около Бернабеу – „hasta el final, vamos Real“ („до края, да отидем в Реал Мадрид“) и „sí, se puede“ („да, можем“) – Реал Мадрид се оттегли с чудодеен резултат.други през вековете.