Рафаел Надал победи Джон Иснър с 6-3 6-1 и се класира за осминафиналите на Откритото първенство на Италия |  новини за тенис

Рафаел Надал победи Джон Иснър с 6-3 6-1 и се класира за осминафиналите на Откритото първенство на Италия | новини за тенис

Защитаващият титлата Рафаел Надал победи Джон Иснър с 6-3 6-1 в осминафинала на Откритото първенство на Италия. Стефанос Циципас изпревари Григор Димитров, като победи с 6-3 5-7, 7-6 (4). Камерън Нори излезе от поражението си от Марин Чилич, един ден след като Ема Радукано се оттегли.

Последна актуализация: 22.11.05 22:39

Моля, използвайте браузъра Chrome за достъпен видео плейър

Рафаел Надал достигна до 16-те финала в Италия с удобна победа над Джон Иснър

Защитаващият титлата Рафаел Надал стартира кампанията си на Откритото първенство на Италия с категорична победа с 6-3 6-1 над американеца Джон Иснър, който се класира с голям успех, за да се класира в 16-те финала в сряда.

Надал, който се завърна от контузия на реброто този месец и падна на четвъртфиналите в Мадрид миналата седмица, доминира над Иснър, който се мъчеше да намери отговори, след като испанецът спечели 11-ата си титла на Foro Italico в Рим.

Иснър води турнето на ATP с над 450 аса през 2022 г., но Надал отрече процъфтяващия сервис на американеца, като получи от зад основната линия – дори при втория си сервис – той направи брейк четири пъти и го ограничи до само едно ас на мач.

Мачът премина със сервиране в първия сет и Иснър пропусна две точки за пробив при резултат 3-3, преди Надал да излезе от мача си и да направи брейк в следващия гейм след загуба на концентрация от гигантския американец.

„Началото на мача не беше добро за мен и той дори имаше няколко възможности за почивка, за да се върне. Бях в неговите ръце в този момент“, каза Надал в интервю след мача.

„За негов късмет, той пропусна тези два удара. Тогава аз счупих топката и след това играта се промени.“

Вторият сет не беше състезателен, тъй като Надал проби в началото, за да даде тон и не погледна назад, тъй като Иснър свърши без газ. След това Надал ще играе с Денис Шаповалов, който спаси две мачболи в третия кръг миналата година по пътя си към 10-ата си титла.

„Миналата година беше шега. Този мач спасих тук срещу него. Знам колко опасен е“, добави Надал.

„Трябва да играя добре, разбира се, трябва да играя по-добре от днес. Но това е още една победа и сега утре отново шанс да играя срещу един от най-добрите играчи в света.“

Стефанос & # 160;  Циципас също центрира, след като победи Григор Димитров

Стефанос Циципас също се класира, след като победи Григор Димитров

На друго място Стефанос Циципас успя да надмине Григор Димитров с победа с 6-3, 5-7, 7-6 (4), но се затрудняваше, след като българинът внезапно намери своето място във втория сет.

Димитров избухна от любов, когато Циципас играеше мача и спечели четири поредни игри, за да премине в третия сет.

Димитров взе мач точки 5-4 6-5 в решаващия сет, но гръцкият четвърти поставен в схемата спаси и двете и форсира тайбрека, като поведе с 5-0, преди да потвърди преднината.

„Невероятна битка, много съм щастлив, че успях да преодолея това препятствие“, каза Циципас. „Грегор игра много добре и имах трудно време на корта.

„Фактът, че успях да се справя с всичко това и да се върна силен в тайбрека в третия сет, беше чудесен начин да се компенсирам.“

Вторият поставен Александър Зверев, който загуби на финала в Мадрид през уикенда, се класира в 16-те финала, след като победи аржентинеца Себастиан Баез със 7-6 (6), 6-3.

Контузията на Нури увеличава бича на британците

Камерън Нори стана вторият британец, който се уплаши от контузия преди Ролан Гарос, след като беше нокаутиран от Откритото първенство на Италия след загуба с 5-7, 6-2, 6-1 от ветерана Марин Чилич.

Деветият поставен в схемата имаше проблеми с десния си крак по време на последните си 32 мача в Рим и се нуждаеше от лечение в третия сет.

До този момент Чилич беше поел и щеше да претендира за незабравима победа в италианската столица, но интересът на Нури вероятно трябваше да се прехвърли към Откритото първенство на Франция този месец, като приключи един разочароващ мач.

Ема Радочано беше принудена да се оттегли от женската част на жребия във вторник, а ден по-късно дойде ред на 11-ата в света да претърпи неуспех преди втория си голям турнир през 2022 г.

READ  Джей Уилямс казва, че туитът на Име Удока е от хакер. Twitter не го купува.