Рафаел Надал и Ига Сватик се класират за осминафиналите на Рим.  Стефанос Циципас избяга от страх

Рафаел Надал и Ига Сватик се класират за осминафиналите на Рим. Стефанос Циципас избяга от страх

Рафаел Надал достигна до осминафиналите на Откритото първенство на Италия в сряда с поредната победа с 6-3 6-1 над Джон Иснър.

Снимка: AP

Рафаел Надал Тя се класира в осминафинал на Откритото първенство на Италия в сряда с 6-3, 6-1 директна победа над Джон Иснър, докато Ига Суитк Той е на път за пета поредна победа в WTA, след като победи Елена Габриела Рос с 6-3, 6-0. Третият поставен Надал направи кратка работа с Иснър, докато преследва 11-ата си титла в Рим, като Крал Клей победи американския си опонент за 1 час 17 минути под палещото слънце на Foro Italico.

Загубвайки на четвъртфиналите от сънародника си Карлос Алкарас в Мадрид, Надал може да се възползва от отсъствието на яркия тийнейджър в италианската столица, за да спечели последното си голямо събитие на клей преди мача. Откритото първенство на Франция по-късно този месец. 35-годишният футболист отсъства шест седмици поради контузия на ребрата, преди да се завърне в испанската столица миналата седмица, но Иснър оказа малка съпротива срещу 21-кратния носител на Големия шлем.

„Трябва да изградя нещата отново след тежка пауза и точно това се опитвам, просто да остана с правилното отношение и да видим дали ще успея“, каза Надал. Мачът се завъртя в полза на Надал в осмия мач, когато ветеранът Надал разби световния номер 27 Иснър, преди да излезе, за да спечели първия сет.

Оттам Надал стигна до победа, губейки само 14 точки по пътя към организирането на двубой в третия рунд с Денис Шаповалов. „Трябва да играя по-добре, отколкото днес, но след известно време има нова победа и утре нов шанс да играя срещу един от най-добрите играчи в света“, добави Надал.

READ  Гледайте Албания срещу България: Международен приятелски мач на живо - Как да гледате и предавате Висшата лига и колежански спортове

– Swiatek червено горещ –

По-късно Надал каза пред репортери, че Светек прави „невероятни неща“ и беше трудно да се спори, след като тя организира мач от трети рунд с Виктория Азаренка, след като избърса пода с Рос. 20-годишната Светек блести, след като спечели последните си четири турнира, и ще се радва на втора титла на Ролан Гарос, след като спечели там като тийнейджърка през 2020 г.

Swiatek загуби само девет точки във втория сет на унищожаването на Рос, което подчерта разликата между двамата играчи. Бившата шампионка Каролина Плискова отпадна от женското първенство след поражение от швейцареца Жил Тайхман с 6-2, 4-6, 6-4.

Плискова достигна до предишните три финала в Рим и взе титлата през 2019 г., но шестият поставен под номер загуби от 24-годишния Тихман в битка, която продължи два часа и 40 минути. Третата поставена Арина Сабаленка достигна до следващия кръг с рутинна победа с 6-2 6-0 над Джанг Шуай, докато Коко Гауф също беше на осминафиналите, след като победи сънародника си Мадисън Прингъл с 6-2 6-4.

– Циципас се измъква от страх –

Стефанос Циципас Той трябваше да работи усилено, за да победи Григор Димитров с 6-3, 7-5, 7-6 (7/4) в труден мач, в който трябваше да спаси две мачболи, преди в крайна сметка да спечели тайбрека в третия сет. Циципас, бившият финалист на Откритото първенство на Франция и шампион на Монте Карло, четвъртият поставен, изглеждаше да се насочи към следващия кръг, след като взе първия сет за малко повече от половин час.

Но българинът Димитров, който беше победен от петия номер в света Циципас и в Барселона, и в Мадрид през последните седмици, се бори с 5-3 във втория сет, за да изравни мача и изглежда надхитри гръцкия си съперник в третия. Той обаче не успя да се възползва от своите мачболи, които идваха срещу сервис, а Циципас загуби пет поредни мача в тайбрека, за да си осигури победа.

READ  Симон Байлс пише история на шампионата на САЩ по гимнастика, като спечели осмата си титла в многобоя

23-годишният футболист може да се изправи срещу Александър Зверев на полуфиналите, както го направи в Мадрид, след като германецът победи Себастиан Баез със 7-6 (8/6) 6-3 за малко повече от час и половина. Вторият поставен Зверев, когото Алкарас победи трудно на финала в Мадрид, ще се срещне с Томи Пол или Алекс де Минаур.