Рамс удържат, за да победят Bucs с 30-27, в това, което може да бъде финалната игра на Том Брейди – NBC Лос Анджелис

Лос Анджелис Рамс се надяват историята да се повтори.

По-малко от година след като Том Брейди и Tampa Bay Buccaneers станаха първият отбор в историята на NFL, който спечели Super Bowl на родна земя, Рамс търсят подобна съдба през 2022 г.

В облачен и млачен зимен ден, Рамс удържаха да победят гореспоменатите Buccaneers 30-27 в дивизионния кръг на NFC, като им отказаха възможността да защитят титлата си, като същевременно напредваха в мача на NFC Championship следващата седмица.

Победата на Рамс изглеждаше неизбежна през по-голямата част от мача, но почти никога не се осъществи след яростното завръщане през четвъртата четвърт от Брейди и Бъкс. Водещи с 27-3, Тампа Бей отбеляза 24 точки без отговор, за да изравни мача с по-малко от минута до края на времето. тблагодарение на получаващия троен победител в NFL Купър Куп, Лос Анджълс успя да марширува по терена и да избие печелившия в играта гол с изтичане на времето.

Лос Анджелис победи Тампа Бей за втори път този сезон, изпращайки Брейди и Букс у дома за това, което може да бъде последната игра от легендарната кариера на седемкратния шампион в NFL.

Майк Ерман

Том Брейди № 12 от Tampa Bay Buccaneers реагира, след като беше победен от Лос Анджелис Рамс с 30-27 в мача от плейофите на дивизиона на NFC на стадион Реймънд Джеймс на 23 януари 2022 г. в Тампа, Флорида. (Снимка от Mike Ehrmann/Getty Images)

„Не съм мислил много за това. Просто ще го вземам ден след ден и ще видя къде сме“, каза Брейди, когато го попитаха дали ще се пенсионира. „Честно казано, момчета, мисля за тази игра и не мисля за бъдещето в момента.“

Тъй като много въпроси заобикаляха бъдещето на Брейди след мача, имаше много въпроси за куотърбека на Рамс Матю Стафорд още преди началото на постсезона. Въпреки че е класиран редом с Брейди статистически сред най-големите куотърбекове на своето поколение, Стафорд все още не е спечелил плейофен мач в 13-годишната си кариера в НФЛ.

Въпреки прогонването на някои от тези демони в Победа на Рамс с 34-11 над Аризона Кардиналс в NFC Wild Card Game, съмняващите се Стафорд не вярваха, че може да победи най-великия куотърбек на всички времена в Брейди.

Но Стафорд надделя в дългоочаквания дуел на куотърбек на застаряващи ветерани. 33-годишният футболист хвърли 366 ярда и два тъчдауна, като дори се втурна за резултат в битката си с Брейди.

44-годишният Брейди хвърли 329 и тъчдаун при загубата.

Рамс вече ще домакинства на No. 6 поставените в класа Сан Франциско 49ърс за трети път този сезон на SoFi Stadium в неделя. Съперникът 49ers победиха Рамс шест поредни пъти, като последната им победа дойде на декември. 30, 2018 г.

„Това е голямо предизвикателство“, каза Стафорд, когато се изправи срещу Niners. „Надяваме се, че това е един от онези мачове, в които е тежко синьо и жълто и имаме хубава шумна публика, която им затруднява. Вълнувам се от възможността.“

Рамс скочиха до преднина от 10 точки в началото, след като Стафорд намери резервния тайфат Кендъл Блантън в играта, за пас от седем ярда за първия резултат в мача.

След това Лос Анджелис отвори мача в началото на втората четвърт, когато Стафорд намери Купър Куп широко отворен за пас от 70 ярда, който изведе Рамс напред със 17-3.

„Треньорът ни накара да получим страхотно обаждане. Получихме покритието, което искахме,“ каза Куп за тъчдауна. „Имаме два към едно на предния предпазител. Матю [Stafford] свърши добра работа, като се задържа там, като ми даде възможност да бягам след улова. Чувствах, че най-добрата ми възможност е да се откажа там и успях да вляза в крайната зона. Но краката ми бяха малко натежали на това.“

Овните държаха Букс извън крайната зона през първото полувреме, но пропуснаха възможност да повишат с 27-3, когато Кам Акърс претърси топката на линията от един ярд, убивайки всички инерции, насочени към съблекалнята.

Но Рамс върнаха топката, за да започнат второто полувреме, и тръгнаха по терена, завършвайки с шест игри, 28 ярда с промъкване с QB за резултата и преднина с 27-3.

Преднината зловещо напомняше на Super Bowl LI, когато Атланта Фалкънс изведе Брейди и Ню Ингланд Пейтриътс с 28-3. Брейди се събра за най-голямото завръщане в историята на Super Bowl и почти го направи отново в неделя.

Повеждайки с 27-6, Куп забърка и върна топката на Брейди и Букс на собствената им територия в средата на третата четвърт.

„Очевидно е трудно“, каза Куп за бъркането. „Очевидно се опитвате да ги ограничите доколкото можете и да бъдете в този момент, очевидно чувствате, че сте разочаровали отбора си и поставяте защитата там на ужасно място, никога не искате да направите това. Буквално преди това този стремеж, ние проповядвахме „сигурност на топката, сигурност на топката“ и това е нещо, което не мога да направя“.

Седем разигравания по-късно Леонард Фурнет, който беше активиран извън IR преди мача, пусна топката в крайната зона и изведнъж Брейди и Букс загубиха само 27-13.

„Влязох на полувремето и им казах: „Отпадахме и преди“, каза Фурнет за дефицита 27-3. „Трябва да вземеш каквото искаш, особено в тази игра. Нищо не е дадено.“

Четвъртата четвърт беше изпълнена с много екшън, тъй като и двата отбора бъркаха в последователни мачове. Първи беше Брейди, който опипва след оголване от Фон Милър.

Тогава неуспешен щрак прелетя над главата на Стафорд и беше извлечен от Bucs.

Рамс стана първият отбор в историята на NFL, който загуби четири fumbles в мач, който водеха с 20 или повече точки, но въпреки това успяха да спечелят играта. Това беше и първият път, когато отбор направи четири оборота и все пак успя да победи отбор, воден от Том Брейди.

„Четири обороти са абсолютно нещо, което трябва да изчистим“, каза старши треньорът на Рамс Шон Маквей. „Но любимата ми част е момчетата да останат заедно. Никой не трепна, никой не мигна.“

Брейди показа защо той е КОЗЪТ, когато даде стотинка на Майк Евънс по стените за пас от 55 ярда, който намали играта до 27-20 с малко повече от три минути до края на състезанието.

След като ударих Майк [Evans] на този дълбок, това беше доста добро усещане“, каза Брейди от тъчдауна.

„Букс“ завършиха завръщането, след като вторият удар на Акерс в играта върна на Тампа Бей топката обратно на собствената си територия. Fournette изтича до ъгъла на крайната зона, за да изравни играта при 27-27. Буксите избягаха с 24 точки без отговор през второто полувреме.

„Просто се опитах да играя, за да помогна на отбора“, каза Fournette за изравнителния тъчдаун. „Цялата тази седмица беше много трудна седмица за мен. Два дни преди мача братовчед ми беше убит. Просто се опитвах да държа всичко заедно. Просто съм щастлив, че имах шанс да изляза там и да се бия с тези момчета.“

С оставаха само 40 секунди до края на играта, „Букс“ се готвеха да отидат в продължение, но „Рамс“ щяха да имат последната дума. Стафорд изпълни два дълбоки паса към Куп, за да ги вкара в обхвата на полета. Тогава играчът на Pro Bowl Мат Гей, който беше отрязан от Bucs през 2019 г., извади победителя в играта с изтичането на времето.

Кампанията за 2021 г. не беше съвсем гладка за Рамс. След началото на сезона със 7-1, Рамс придобиха Милър и приемника Одел Бекъм-младши. за втората половина на сезона. Вместо това те изпуснаха три последователни игри на Titans, Niners и Packers, като изглеждаха също повече като претендент, отколкото претендент. Но след това те избягаха пет поредни победи, за да изправят кораба надолу по участъка.

Сега, след две поредни победи срещу достойни противници в постсезона, Рамс имат крак на газта и може да се превърнат във втория пореден отбор, който играе Супербоул на домашното си терен със Super Bowl LVI, насрочен за 13 февруари на SoFi Stadium.