Ракитич-Севиля спечели точка със спорен дузпа във Волфсбург

Иван Ракитич от Севиля вкара спорна дузпа три минути от време, след като в сряда течеше равенство 1: 1 с Волфсбург в сблъсъка си от група G на Шампионската лига. Крилото Ренато Стефен даде преднина на домакините в началото на второто полувреме, но на Севиля, която получи три дузпи в последния си мач от Шампионската лига, бе даден спасителен пояс, когато съди Джошуа Джелавой, като фаулира Ерик Ламела в зоната, което води до картата. второто жълто е за халфа.

Повторението показва, че Ламела е допуснал грешката, но когато българският съдия Георги Кабаков беше помолен да прегледа инцидента от съдията по видео асистент, той посочи мястото. Севиля и Волфсбург са втори и трети съответно в групата с по две точки след два мача зад лидерите Залцбург, които имат четири точки. Лил има една точка.

Волфсбург поведе три минути след края на първото полувреме, когато Севиля не успя да изчисти центриране и късмет падна от един от защитниците, със съгласието на Стивън, да отбележи отблизо. По -късно Wout Weghorst се доближи, когато се срещнаха очи в очи с гостуващия вратар Боно, но видяха удара му добре в разочароващата нощ за Волфсбург, удвоен с късна дузпа от Ракитич.

(Тази история не е редактирана от персонала на Devdiscourse и се генерира автоматично от споделена емисия.)