Първа победа на Слован Братислава в Конферентната лига на УЕФА

След поражение и равенство, Слован Братислава най-накрая отбеляза победа в Група F на Конферентната лига на УЕФА, побеждавайки Линкълн Ред Импс от Гибралтар с 2:0 в четвъртък.

Братислава, (APP – UrduPoint/Pakistan Point News – 22 октомври 2021 г.): След поражение и равенство, Слован Братислава най-накрая спечели победа в група F на Конферентната лига на УЕФА, побеждавайки Линкълн Ред Импс от Гибралтар с 2-0 в четвъртък.

Слован можеше да поведе само в 30 секунди от играта, когато нападателят Самюел Мраз преодоля офсайд капана и се озова сам на границата на полето, но ударът му се оказа в ръцете на вратаря на Red Imps Дейл Коулинг.

Осем минути по-късно след дълго хвърляне гостите бяха много близо до преднината, но опитът на Бернардо Лопес от вътрешността на наказателното поле бе блокиран от вратаря на Слован Адриан Шовин.

Домакините доминираха, но допуснаха много грешки в защита, позволявайки на червените таласъми да предприемат опасни контраатаки.

В един такъв случай Червените Импс бяха само на сантиметри от откриването на резултата в 26-ата минута, когато 20-годишният защитник Итън Брито не успя да реализира центриране отдясно.

Слован се разписа три минути преди полувремето, когато Яромир Зимрал успя да натисне топката през двама защитници, но ударът му отблизо срещна гредата и по-късно пресече контраатака на Александър Кафрич.

И накрая, феновете на Tehelen Bowl в Братислава имаха какво да аплодират само около 50 секунди след второто полувреме, когато английският полузащитник Андрей Грийн се завърна от Слован след контузия на глезена, без проблем да превърне подаването на Йорг Медведев в мрежата, което постави Слован на преден план. 1-0.

READ  Източници - Джулиус Рандъл, оптимистичният играч на Никс, ще отсъства седмици, а не месеци

Шест минути преди края Медведев изпрати свободен удар в наказателното поле към българския си съотборник Васил Божиков. Топката се отби от защитник и попадна в краката на Езекиел Хенте, а нигерийският нападател уцели мрежата от близко разстояние и си осигури победа с 2:0.

„Трябваше да се борим здраво за тази победа“, каза треньорът на Слован Владимир Вайс. „Червените таласъми са труден съперник, който не бива да се подценява. Доволен съм от трите точки, но не и от представянето на моя отбор.“

„Групата е трудна и трябва да спечелим точки в следващите мачове като гост, ако искаме да продължим напред.“

Слован Братислава е трети в група F с четири точки, а ПАОК оглавява групата със седем точки, след като победи втория ФК Копенхаген с 2-1 в четвъртък. Червените орки на Линкълн все още са бездънни и безполезни.