Похвалите на Дреймънд за Никола Йокич подхраниха големия мач на Джоел Ембийд срещу Уориърс

Джоел Ембийд имаше всички необходими материали за таблата за обяви.

Центърът на Филаделфия 76-ърс излезе, вкара 46 точки, събра девет борби и даде осем асистенции при победата на Уориърс със 120-112 над Сиксърс в петък вечер в Чейс Център.

Нападателят на Уориърс Дреймънд Грийн каза пред репортери след мача, че Ембийд е много развълнуван от мача заради коментарите на Грийн за съотборника си Никола Йокич, MVP на НБА.

„Той каза: „Знаете ли защо играх по този начин тази вечер?“, каза Грийн, цитирайки Ембийд. „Казах, че Йокич е най-трудният играч за пазене в лигата.

След като се изправи срещу Ембийд, Грийн промени решението си.

„Така че искам да ви кажа на всички, Джоел е най-ударният играч в лигата“, каза Грийн през смях.

Воините направиха всичко възможно, за да спрат Ембийд, но без особен успех. Въпреки това, Грийн вярва, че натискът, който защитата на Голдън Стейт оказва върху 7-футовия център през целия мач, в крайна сметка е довел до това той да пропусне няколко коша в края на мача.

„Просто не искате да се подлагате на бърза диета“, каза Грийн. „Тази четвърта четвърт просто се опитахме да го погледнем по различен начин, стреляхме два пъти, изпратихме двойни екипи от горната част на терена, изпратихме двойни екипи от долната част на терена. Линия от 3 точки, след като поставихме двоен отбор, треньорът ни даде свободната воля да симулираме няколко попадения и да се върнем назад.“ И се опитайте да го поддържате извън равновесие.

„[Kevon Looney] Той свърши невероятна работа цяла вечер, просто се бореше с това. Като се има предвид това, той завърши с 46 точки, но начинът, по който Лун се пребори и го държеше цяла вечер, надяваме се, го измори. Някои от тези удари той прави през целия мач, през последните шест минути на четвъртата четвърт той пропусна няколко. Просто трябва да се доверите на защитата си и на операцията си и ние свършихме добра работа в това отношение. „

READ  Мениджърът на Чикаго Уайт Сокс напусна за неопределено време
СВЪРЗАНИ: JP извиква недоброжелатели след голямата победа на Warriors над Sixers

Въпреки че Embiid показа невероятни резултати срещу Голдън Стейт, допълнително затвърждавайки номинацията си за MVP, Green и Warriors постигнаха голяма победа над Sixers.

За съжаление на Грийн, сега той ще се изправи срещу втория най-силен гард в лигата, когато Уориърс се изправят срещу Джоки и Денвър Нъгетс за последен път на 4 април в Бол Арена.