Покойното заглавие на Шейн Дъфи възстанови равенството на Република Ирландия срещу България

Капитан Шейн Дъфи беше оставен късно, за да се увери, че голямата вечер на Стивън Кени няма да завърши с поражение, тъй като Република Ирландия отново се бореше да вземе равенство в Лигата на нациите 1-1 в България.

Първият мач на Кени изглежда завърши с разочароващо поражение, а централният защитник Дъфи, който подпечата заема си от Брайтън на Селтик тази седмица, взе четвъртия си международен гол в третата минута на спиране на времето в София.

В процеса той отмени 56-ата минута отваряне на Божитар Грейв на стадион Вайл Левски и ще бъде облекчен.

Това не е нищо повече от факта, че Ирландия заслужава едно обещание за нов облик, но изглежда, че дойде скоро, когато започна подготовката за плейофите за Евро 2020, които ще се проведат в Словакия следващия месец.

Имаше няколко добри щриха и интересна игра на линкове от 19-годишния дебютант Адам Ида, докато бившият 21-годишен международник Аарон Конъли и период О Туда създадоха проблеми на българите.

Изборът на отбора на новия мениджър веднага потвърди желанието му да играе по-прогресивна футболна игра и той не се срамува от големите резултати, тъй като новото момче на Тотнъм Мат Дохърти изпревари капитана Сиймъс Колман с Ида и Конъли. Включени също.

Полузащитникът на Кристъл Палас Джеймс Маккарти също започна, първата му международна изява след квалификациите за Мондиала преди почти четири години.

Time O Dauta (вляво) създава проблеми на българите
Time O’Dowa (вляво) създава проблеми на българите (Антон Усунов / AB)

След като взе топката през 29-ата минута на Дохърти, защитникът Антон Недялков подаде превъзходно подаване от полето по пътя на Тодор Недолев, който вдигна високо и широко.

Дохърти не можа да осъществи смислен контакт с призива на Конър Хурихан, но полувремето беше унищожено, четири минути след почивката, а топката, задвижвана от Енда Стивънс от О’Дуа, не успя да се придвижи към целта, а Джеф Хендрик на полувреме беше в стачка .

Рандолф удобно насочи соловите усилия на Колин Иваново в рамките на секунди след възобновяването, след което трябваше да се потопи вляво, за да заяви скоростта на свободния удар на Недолев от 50-ата минута, докато България свиваше мускулите им.

Георгиев трябваше да задържи усилията на Конъли две минути по-късно, когато бе изстрелян от Ида, но домакините бяха тези, които напреднаха 11 минути през второто полувреме.

Недолев позволи на времето и пространството за Гроув да прокара пас между централните защитници Дъфи и Джон Игън, за да пробие крак на Рандолф.

С Маккарти, О’Двайър и Ида всички отделиха време за Роби Брейди, време Робинсън и Шейн Лонг, заместникът на България Бирсен Каракаран можеше да удвои преднината на своята страна.

Но именно Дъфи спаси републиката при смъртта, когато пусна надолу с глава в мрежата от ъгъла на Брейди за контузия, за да грабне равновесие.