Победата на Prideful Warriors над Bulls оставя добро впечатление в NBA – NBC Sports Bay Area и California

Извадете второто тримесечие, когато те се върнаха към невдъхновяващите и дефанзивно нестабилни начини от последните си няколко мача и Уориърс овладяха контрола в петък вечер с формула, която можеше да върне аплодисментите в Chase Center.

Въпреки че резултатът няма да намали усилията за надграждане на списъка, това беше в по-голямата си част демонстрация за баскетболния отбор. За разлика от група, която претърпя две загуби тази седмица, Уориърс очевидно се интересуваха от притежанията и бяха отдадени на преследването на победата.

Това бяха ключовите фактори зад победата на Голдън Стейт със 140-131 над Булс в Чикаго. И това трябва да резонира в списъка, треньорския щаб и предния офис – и след звездните изпълнения на Андрю Уигинс и Джонатан Куминга, може би дори извън лигата.

„Цялата група, целият отбор просто беше посветен на „Нека излезем и победим“, каза треньорът Стив Кер пред репортери в United Center. „Много се гордея с тях. Те са били изложени на много топлина. Всички бяхме подложени на много топлина през последната седмица. Заслужена. Но това е, което правите като професионалист. Много от тези момчета са герои. „Ти трябва да отговориш и те го направиха.“

Отговорът прозвуча като оживление. Не че Уориърс изведнъж изглеждат като съперници. Това не може да се определи от мач между отбори от среден клас и нито един от тях не предлага последователна защита. Ще се върнем на защитата, защото тя си остава най-упоритият проблем на Голдън Стейт.

Но тези воини бяха активни, свързани и осъзнати. Те записаха 39 асистенции със само три проигравания (плюс две проигравания на отбора). Те надминаха Булс, като отправиха още осем удара, хванаха още осем борби и отбелязаха повече точки при втори шанс (21-10) и откраднати топки (19-12).

READ  Вершор бе лишен от Австрия F2 в надпревара за предимство

Уориърс показаха елемент на гордост, нещо липсващо във всеки от последните си два мача, тежка загуба от Раптърс и Пеликанс.

„Почувствахме, че последните два мача бяха аномалии за сезона“, каза Клей Томпсън пред NBC Sports Bay Area. „Борихме се здраво, загубихме много близки битки. Не бяхме обезкуражени. Знаем, че е дълъг сезон с приливи и отливи.

„Въпреки че победихме близо 100 отбора, ние отговорихме.“

Всъщност Уориърс загубиха последните си два мача с общо 51 точки. Вероятно се чувстваше като 100, когато редкият, много заслужен звук от освирквания отскачаше от стените на Chase Center.

„Емоционално и духовно се отклонихме от пътя през последните два мача“, каза Кер. „Нашите фенове го усещат. Бяхме освирквани за първи път, откакто съм тук, преди 10 години. И както казах, заслужихме го и двете вечери, защото нашата енергия и състезателен дух ги нямаше. Открихме това отново Тази вечер.“

Никой не е излязъл от мрака с повече ентусиазъм от Уигинс, който има най-лошия сезон в кариерата си в НБА. Той беше включен в титулярния състав за втори път от 12 декември, където записа 17 точки, осем асистенции, пет борби, едно блокиране и една открадната топка.

След като направиха Уигинс достъпен за търговия, според множество източници от лигата, Уориърс трябваше да бъдат впечатлени от представянето му. Същото важи и за скаутите от НБА. Един мач не може да реши сезон, но Уигинс напомни на наблюдателите за неговата стойност, когато е напълно ангажиран.

„Перуките бяха страхотни“, каза Кер. „Те изиграха страхотен мач. Той оказа натиск върху Коби Уайт да започне третата четвърт и ние бяхме малко по-физически. Играхме добре и направихме страхотна игра през третата четвърт и това ни подготви за мача.“

READ  Помощникът на Синсинати Бенгалс Ал Голдън ще стане новият координатор по отбраната на Нотр Дам, казаха източници, съгласявайки се на тригодишен договор.

Уориърс искат да запазят Куминга, който е желан от няколко отбора. Но той не е изгнаник. Излизайки от резервната скамейка за първи път от един месец, нападателят от третия сезон на НБА вкара 24 точки и взе пет борби за 24 минути.

Голдън Стейт се нуждаеше от всичко, което получи от Уигинс и Куминга, в допълнение към Томпсън (30 точки) и Стивън Къри (27). Победата им с 45-20 през втората четвърт означаваше, че изоставаха с 13 точки на полувремето, което изискваше масивна втора част, за да се върнат в играта.

„Това е някаква лудост“, каза Кер. „Направихме 39 асистенции и пет асистенции, а мачът все още беше напред.“

Което води до грозната страна на вечерта. Защитата на Голдън Стейт продължи своята брутална тенденция. Чикаго, въпреки че е в топ 10 в офанзивен план, е третият пореден отбор, който отива на полувреме над границата от 70 точки, като държи преднина от 75-62 в съблекалнята. Биковете отбелязаха 69% удар през полувремето, включително 75% през второто тримесечие.

Така че най-сериозният проблем пред Уориърс остава.

„В последните два мача вкусът беше малко лош“, каза Дарио Шарич. „Ние не бяхме там. Не се състезавахме. Може да се състезавахме като играчи, но не се състезавахме като отбор.

„Трябва да сме на мисия. Всяка позиция, 100 процента, 100 процента. Това е начинът, по който трябва да се върнем.“

Всяко завръщане ще се нуждае от манталитет на „мисия“. Тази вечер това беше достатъчно за две победи. игра и направи добро впечатление на отборите, които проучваха Warriors за възможности за търговия.