Плейоф за колежански футбол: Мичиган Уолвъринс и Вашингтон Хъскис напредват към Националния шампионат

CNN

Мичиган Уолвъринс и Вашингтон Хъскис се класираха за Националния шампионат по колежански футболни плейофи, където ще се изправят в Хюстън на 8 януари в мача за титлата.

В полуфиналите в понеделник номер 1 Мичиган победи номер 4 Алабама Кримсън Тайд в продълженията с 27-20 в Rose Bowl, докато номер 2 Вашингтон победи номер 3 Тексас Лонгхорнс с 37-31. В захарницата.

Ето някои акценти от полуфиналите в понеделник.

В тежка среща Мичиган и Алабама се оказаха равен 20-20 след регулиране, принуждавайки състезанието, известно като „Дядото на всички тях“, да влезе в продължения само за втори път в славната история на играта.

След като Блейк Коръм от Мичиган отбеляза тъчдаун, за да изведе отбора си напред, защитата на Върколаците спря куотърбека на Алабама Джейлън Милроу на четвърто място на линията от 3 ярда, за да продължи към мача за националния шампионат на 8 януари в Хюстън.

Мичиган, който стана първата програма за колежански футбол, достигнала 1000 победи по-рано този сезон, ще се стреми към първото си национално първенство от 1997 г., когато Wolverines споделиха титлата с Nebraska Cornhuskers. NCAA кредитира Мичиган с девет футболни шампионата, докато Мичиган претендира за 11.

Това е третият пореден сезон, в който Wolverines достигат до плейоф за колежански футбол, но Мичиган не успява да надмине полуфиналите през всяка от последните две години.

Национална титла за Мичиган би направила сезон за запомняне, такъв, който породи противоречия.

За да започне годината, старши треньорът Джим Харбау беше отстранен за първите три мача на отбора, наказание, наложено от отдела по лека атлетика на Мичиган за нарушения на NCAA при набиране на персонал. NCAA, която има открито разследване по въпроса, вероятно ще избере да добави допълнителни наказания в този случай.

READ  Маркъс Рашфорд беше помолен да помоли две легенди на Манчестър Юнайтед за помощ преди дербито на Манчестър Сити

NCAA започна второ разследване на Wolverines през октомври за предполагаема кражба на табели, което доведе до отстраняването и последващата оставка на футболния анализатор от Мичиган Конър Сталиънс и уволнението на треньора на бягащите бекове Крис Партридж.

Harbaugh отрече да е знаел за каквато и да е схема за кражба на знаци на други отбори, но прие три мача спиране – което доведе до шест мача от страничната линия на Мичиган.

И двете разследвания на NCAA в Мичиган продължават.

Мичиган (14-0) беше воден в понеделник, както през целия сезон, от защитника Джей Джей Маккарти, който хвърли Три тъч паса Срещу Алабама. Потенциалният избор в първия кръг в драфта на NFL 2024 завърши 17 от 27 паса.

Corum отбеляза и първия тъчдаун на Wolverines и защитата на Michigan разочарова Milroe, като го уволни пет пъти през първото полувреме и общо шест пъти.

Wolverines все още се нуждаеха от тъчдаун от 75 ярда в края на четвъртата четвърт, за да форсират продължението, докато Corum се справяше с офанзивни героични действия, а защитата блокираше в края на играта, тъй като Melroe нямаше къде да отиде, когато изтича до средата на линията.

Crimson Tide завършиха сезона 12-2.

ПАСАДЕНА, КАЛИФОРНИЯ – 01 ЯНУАРИ: Джейз МакКлелан №2 от Alabama Crimson Tide празнува, след като отбеляза тъчдаун в 4-та четвърт срещу Мичиган Уолвъринс по време на полуфиналната игра на CFP Rose Bowl на стадион Rose Bowl на 01 януари 2024 г. в Пасадена, Калифорния.  (Снимка от Хари Хоу/Гети изображения)

Вашингтон никога не изоставаше през първото полувреме, повеждайки в три отделни случая. Но Тексас имаше отговор за всеки резултат и двата отбора влязоха на полувремето наравно при 21-21.

Водени от водещия куотърбек на нацията Майкъл Пеникс Джуниър, Хъски отбелязаха 13 безответни точки през второто полувреме и удържаха късно рали на Лонгхорнс, за да постигнат вълнуващата победа в Супердоум в Ню Орлиънс, Луизиана.

READ  Коя е Феърли Дикинсън, поставената под номер 16, която победи Пърдю?

Водейки с шест точки с оставаща по-малко от минута в четвъртата четвърт, куотърбекът на Лонгхорнс Куин Юърс насочи атаката към червената зона, но опитът му за четвърто и 11 подаване падна незавършено в последната игра на играта.

Penix Jr., финалист на Heisman Trophy, изпълни 29 от своите 38 опита за пас и завърши с 430 ярда и два паса за тъчдаун в играта. Неговите пасове от 430 ярда са вторите най-добри в полуфиналите на плейофите на колежански футбол след 493 ярда на Джо Бъроу през 2019 г.

Подобно на Мичиган, Вашингтон Хъскис стигнаха до полуфиналите с резултат 13-0 и голяма част от успеха им може да се отдаде на Пеникс младши.

1 януари 2024 г.;  Ню Орлиънс, Лос Анджелис, САЩ;  Тексас Лонгхорнс тайт енд Джа'Тавион Сандърс (0) тича с топката по време на втората четвърт срещу Вашингтон Хъскис в полуфиналната игра на Sugar Bowl College Football Playoff 2024 в Caesars Superdome.  Задължителен кредит: Джон Дейвид Мърсър-USA TODAY Sports

Penix беше уверен, насочвайки се към Sugar Bowl преди победата на отбора.

„Няма да лъжа, тяхната D-line е добра. Но в същото време те не играха нашата D-line. Брет Макмърфи. „Те играят добре, но не казвам, че ние играем D-line за 49ers или D-line за Eagles, така че ще бъдем добри.”

Следващия мач Хъскис ще играят срещу Мичиган Уолвъринс в плейофния мач за Националния шампионат по колежански футбол на 8 януари на стадион NRG в Хюстън, Тексас.

Вашингтон, който трябва да напусне конференцията Pac-12 след края на сезона, ще се състезава за първата национална шампионска титла от програмата от 1991 г., когато Хъски споделиха титлата с Маями Хърикейнс. на Национална студентска атлетическа асоциация Вместо това на Вашингтон се приписва едно първенство на Националната футболна лига Хъскитата претендират за две.