Плейофи на NFL: Tampa Bay Buccaneers победиха Philadelphia Eagles, Buffalo Bills напред

Коментар на снимката,

Бейкър Мейфийлд беше избран номер 1 през 2018 г. и се присъедини към Tampa Bay с едногодишен договор

Дати: 13-28 януари 2024 г

Отразяване на BBC: Текстово отразяване на живо на всеки мач на уебсайта на BBC Sport и приложението и радио коментар на живо по BBC Radio 5 Sports Extra и BBC Sounds всяка неделя вечер.

Tampa Bay Buccaneers изхвърлиха Philadelphia Eagles от този сезон в плейофите на NFL, за да заемат последното място в дивизионния кръг следващата седмица.

Ийгълс бяха победени на косъм от Канзас Сити Чийфс в класически мач на Супербоул миналия февруари и за втора поредна година бяха последният отбор, който загуби непобедения си рекорд този сезон.

Те бяха с 10-1 в края на ноември, но сезонът им стигна до нещастен край с поражение с 32-9 от Тампа Бей, което означава, че загубиха шест от последните си седем мача.

По-рано в понеделник, Бъфало Билс Умножете Питсбърг Стийлърс 31-17 за организиране на вълнуващ мач с Канзас Сити.

Преди две години Билс загубиха в този момент след епична дузпа между звездните куотърбекове Джош Алън и Патрик Махоумс в Канзас Сити, която Чийфс спечелиха с 42-36 след продължения.

Сега Chiefs ще се отправят към Бъфало следващата неделя с цел да запазят надеждите си за две поредни победи в Super Bowl – и трета титла от NFL за пет години.

Филаделфия имаше повече победи до края на ноември, отколкото Тампа Бей през целия сезон, тъй като Бъкс влязоха в плейофите с рекорд 9-8 – най-лошият от 14-те отбора, които напреднаха към постсезона.

Водени от Бейкър Мейфийлд, който замени пенсиониращия се Том Брейди като титулярен куотърбек този сезон, Бъкс спечелиха пет от последните си шест мача, за да спечелят NFC South.

Това показа разликата във формата на всяка страна през уикенда, тъй като Bucs поведоха с 16-3 след три гола от полето и тъчдаун от 44 ярда, изпълнен от Дейвид Мур.

Резултатът на Далас Гьодерт точно преди полувремето направи 16-9 и даде надежда на Eagles да спрат спада си.

Но това се изпари в края на третата четвърт, когато Тампа Бей принуди Фили да се откаже от защитата и откри защитата на Ийгълс отново уязвима, когато Трей Палмър отбеляза тъчдаун от 56 ярда.

Късният резултат на Крис Годуин направи три паса за тъчдаун и 337 ярда за Мейфийлд, който отново се утвърди като най-добрия куотърбек в своя трети отбор, откакто напусна Кливланд Браунс след сезон 2021.