Пистънс показват „борба“, но отново губят, завършвайки рядко срещан месец без победа

НЮ ЙОРК — Детройт Пистънс стана първият отбор от осем години, който няма победа за цял месец от сезон в НБА в четвъртък вечер.

Но въпреки загубата на 16-ия си пореден мач, загуба със 118-112 от Ню Йорк Никс в Медисън Скуеър Гардън, треньорът Монти Уилямс и неговият млад отбор Пистънс видяха представянето – на фона на неочакваната загуба у дома от Лос Анджелис Лейкърс на сряда вечер. – Като стъпка в правилната посока.

„Видях борбата и устойчивостта, които можем да изградим“, каза Уилямс, след като Пистънс паднаха от най-лошия отбор в НБА с резултат 17-2 този сезон, превръщайки се в първия отбор след 2015-16 Филаделфия 76-ърс, който загуби 16 поредни мача в НБА. от нея“. Ноември 2015 г., оставайки без победа цял календарен месец. „Това е игра, върху която можем да надграждаме.

„Не ме интересуват моралните победи. Не знам откъде дойде това. Няма смисъл. Но това беше нещо – тази игра, този резултат, тази енергия, тази продукция от нашата група – [that] Това е нещо, с което се гордея. „Това е вид конкурентно предимство, с което трябва да играем всяка вечер.“

След загуба от 26 точки от Лейкърс в сряда, Детройт удържа на Никс (11-7) през целия този мач и дори поведе през четвъртата четвърт, преди дългата голова суша да изпрати Никс по пътя им на второ място. Поставете играта извън обсега.

READ  Омар Хан е развълнуван от "свежите идеи", внесени в процеса на оценка на Стийлърс

Това реши някои познати проблеми за Детройт, включително превъзходство с 9 точки на линията за свободни хвърляния, както и позволяване на Ню Йорк да има същия марж при точки от втори шанс и извършване на 20 пропадания. Въпреки това Уилямс каза, че посланието на гарда Кейд Кънингам към отбора, когато се върна в съблекалнята, е било: „Върнахме си хаоса“.

„Да, мисля, че това е нещо, върху което определено можем да надградим“, каза Кънингам, който завърши с 31 точки и осем асистенции, но направи седем от тези 20 подигравания. „[Wednesday against the Lakers]Нямаш шанс в тази лига да играеш така. Но днес това трябва да бъде нашата основна линия, нашата крайна сметка и можем да надграждаме върху това.“

В опит да обърне нещата, Уилямс също направи някои значителни ходове в стартовия състав на отбора, премахвайки както Джейдън Айви, така и Аусар Томпсън – последните две избрани номер 5 на отбора, последният от които започваше всеки мач. Този сезон до четвъртък вечер – и те ще бъдат заменени от Килиан Хейс и Айзая Левър.

И двата хода бяха направени с определена цел, каза Уилямс. Хейс над Айви трябваше да измести повече Кънингам от топката, докато Ливърс над Томпсън беше създаден, за да даде на Детройт повече пространство на пода.

„Когато загубиш толкова много мачове, трябва да направиш промени“, каза Уилямс. „Няма да оставим камък необърнат. Ще разгледаме всеки възможен състав, за да си дадем шанс да печелим мачове и да растем като отбор. Така че може да има още промени. „Ние просто ще направим всичко възможно, за да поставим момчетата в позиция да спечелят. И ние имахме шанс тази вечер.“

READ  Ден на спасението в Загреб / IJF.org

И Айви, и Томпсън казаха, че не са променили подхода си, независимо дали започват или влизат от пейката.

— Съвсем не — каза Айви. „Това изобщо не променя начина ми на мислене. Просто влезте и се опитайте да върша работата си по най-добрия възможен начин. Нося се с положително мислене през всичко, през което преминавам в живота. Не мисля, че става да променя това ме притеснява твърде много. Това е част от моето пътуване.“

Вероятно предстоят и още промени, като ветеранът Боян Богданович вероятно ще дебютира за сезона в събота у дома срещу Кливланд Кавалиърс. Богданович, който все още не е играл поради контузия в прасеца, отбеляза средно 21,6 точки на мач през миналия сезон, като стреля почти 49% като цяло и 41% от диапазона за 3 точки.

34-годишният хърватски нападател ще даде на Детройт така необходимия тласък в офанзива и разстояние по периметъра, тъй като Пистънс най-накрая се стремят да спечелят победа на борда, след като изравниха вторите най-много загуби за един месец без победа в лигата. История на лигата, според статистика и информация на ESPN.

„Мисля, че това ще ни даде повече възможности не само да играем в нападение, но той е човек, който се бори в защита и мисля, че това урежда списъка малко повече“, каза Уилямс. „И тогава вашите момчета не играят тези дълги, напрегнати минути, както играха този сезон.“

Въпреки това, все още ще има много млади играчи, които играят тежки минути, след като Богданович се върне в състава. Но въпреки че загубите продължават да нарастват, Кънингам каза, че неговата работа е да се опита да се увери, че съотборниците му продължават да настояват в правилната посока.

READ  Изскочете в районите на Уимбълдън, „Не ме е страх“ да се изправя срещу Алкараз

„Мисля, че просто се опитвам да порасна с един инч всеки ден“, каза Кънингам. „Всеки ден ставаш по-добър, прибери се тази вечер вкъщи, почини си и бъди готов за работа за следващия ден. Просто трябва да запазим курса и да се поддържаме един друг, да се държим на повърхността и да разчитаме един на друг.“