Перфектният Медведев слага край на защитата на титлата на Оже-Алиасим в Ротердам

Даниил Медведев повиши рекорда си над Феликс Оже-Алиасиме до 5-0, след като достигна своя полуфинал на ATP в Ротердам с победа в два сета над защитаващия титлата си в петък.

Медведев стигна до победата с 6-2, 6-4, като записа пет непредизвикани грешки срещу 20-те на канадеца.

„Днес беше най-добрият ми мач за седмицата, но трябва да разчитам на това“, каза световният номер 11 Медведев.

След това Медведев ще срещне Григор Димитров, след като българинът спаси два мачбола и победи Алекс де Минаур с 6-3, 3-6, 7-6 (8/6) на четвъртфиналите.

Световният номер 14 Яник Синър, който шокира първия поставен Стефанос Циципас с последователни сетове в четвъртък, достигна последните четири, като победи трикратния победител Стан Вавринка с 6-1, 6-3.

72-минутната победа на Sinner удължи победната серия на Sinner до шест мача, след като той спечели титлата в Монпелие миналия уикенд.

„Просто се опитвам да играя всеки мач с висока интензивност, опитвам се да играя моята игра, опитвам се да се адаптирам“, каза Синър от Италия.

„Мачът от първия кръг тук беше много важен за мен, а след това се опитвам да продължа да играя и мисля, че също беше добър мач. Никога не е било лесно да се играе срещу него, така че съм много щастлив.“

Следващият Sinner ще се изправи срещу холандския уайлд кард Talon Grikspoor, който победи своя сънародник и номер 160 в света Gijs Brouwer с 6-4, 6-4.