Отборът на България по художествена гимнастика спечели злато и бронз на финалите на Европейската купа в Баку.

БАКУ, Азербайджан, 5 май (PDA/GNA) – Българският отбор спечели златен медал на три ленти и две топки и бронзов медал на пет халки на финалите на индивидуалните уреди на Европейската купа по художествена гимнастика в Баку (Азербайджан). За първи път в историята на тази игра.

Магдалина Миневска, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Маргарита Василева играха изключително добре с ленти и топки и станаха шампионки с 33.900 точки.

Сребърният медал бе за Италия с 33.700 точки, а третото място за Азербайджан с 29.950 точки.

Българите получиха 37.750 точки на петте ринга и взеха бронза на финала. Българките завършиха четвърти в многобоя, когато Стиляна Николова спечели златото в категорията многобой в събота.

Отборът на Израел стана шампион с 38.950 точки, следван от Италия с 38.050 точки.

До момента българските гимнастички са спечелили осем медала (пет златни, два сребърни и един бронзов) от надпреварата, като Стиляна Николова стана шампионка при жените в събота, а България спечели сребро в отборната надпревара при жените. В неделните финали Галин спечели злато на топка и лента, сребро на обръч, а Николова оглави дисциплината бухалки.