Номер 1 Каспър Род се върна в Женева

Чилиецът Николас Джари се събра, за да победи топ поставения Каспер Рууд от Дания с 3-6 7-6 (2), 7-5 в четвъртфиналите на Jeunet Geneva Open в четвъртък.

Джари удари 12 аса и спечели 82,4 процента от първия си сервис (42 от 51), за да продължи до полуфиналите. Той ще играе срещу немския номер 3 Александър Зверев, който продължи напред, когато китаецът Ипинг Ву се оттегли в първия сет. Зверев водеше с 4-1.

Вторият поставен Тейлър Фриц също се придвижи напред с победа с 6-1 6-2 над беларусина Иля Ивашка за 51 минути. Фриц се изравни с номер 4 на България Григор Димитров с 6-7 (5), 7-5, 6-4 над австралиеца Кристофър О’Конъл в другия полуфинал.

Отворен парк Auvergne-Rhone-Alpes Lyon

Първият поставен Феликс Оже-Алиасим се оттегли преди четвъртфиналния мач в Лион, Франция, като донесе победата на французина Артур Вилс.

Оже Алиасим каза на тълпата, че е наранил дясното си рамо и не може да се бори с болката. Филс ще се изправи срещу осмия поставен Брандън Накашима на полуфиналите. Накашима победи поставения под номер 3 и друг американец Томи Бол с 6-3, 7-6(4).

В другия полуфинал британецът Камерън Нори ще играе срещу аржентинеца Франсиско Сирондоло.

Вторият поставен Нури победи аржентинеца 6-ти в схемата Себастиан Паес с 6-2 2-6 6-1, докато 4-ият поставен Серундоло нокаутира Брет Джак Дрейпър с 4-6 6-4 6-3.