Новото момче на Лийдс Юнайтед се чувства много по-добре в халфовата линия, тъй като попълненията от последната седмица получават ценно време за игра

Разнообразие: Но Илия Груев от Лийдс Юнайтед казва, че се чувства най-удобно в средата на терена (Снимка: Атила Кеспендик)

Българинът игра и при двете загуби на страната си в международната пауза през септември, но докато прекара първия мач отляво на задна тройка срещу ИранТой беше върнат в центъра на полузащитата срещу Черна гора и не можеше да бъде по-щастлив от това.

„Чувствам се много по-добре в средата на терена (но) играя там, където треньорът ми позволява“, каза той пред българските медии след втория мач, който домакините загубиха с 2:1, като голът на Стеван Йоветич дойде в шестата минута на добавеното време. мъже.

Както Груф, така и съотборникът му Глен Камара, който беше подписан в деня на крайния срок тази седмица, получиха ценни минути за своите страни тази седмица.

След началото на сезона в немската лига през Вердер БременНуждата на Груф беше по-малко спешна, но Камара се премести на Еланд Роуд от Рейнджърс без минута под ръка през този сезон.

Той беше късен резерва при равенството 0-0 с Шефилд Уензди.

Груев игра и в двата мача, а Камара влезе като смяна в 67-ата минута при победата на тима с 1:0 над Казахстан в четвъртък.

Но той изигра ролята си в гола на Оливър Антман, печелейки титулярно място отляво на четворката в полузащитата при поражението с 1:0 от Ливърпул Дания.

Мениджърът на Лийдс Даниел Фарке подписа и двамата, за да осигурят покритие и конкуренция в халфовата линия. Итън Ампаду, който започна сезона силно в централната халфова линия, е по-естествен вариант от Груев да се върне в защита, ако Лийдс е малко там. Ампаду игра първото полувреме Уелс0-0 приятелско равенство с Южна Кореа Очаква се той да запази мястото си за квалификационния мач за европейското първенство срещу Латвия в понеделник.

READ  След като Ливърпул победи Манчестър Юнайтед, Оле Гунар Солскяер се оплаква от "най-мрачния ден"