Карлос Алкараз победи единствения бивш шампион, който все още е на терена, българина Григор Димитров, за да се класира за четвъртфиналите на шампионата на Чинч.

Резултатът 6-4, 6-4 обаче не разказва цялата история на мача, тъй като Алкарас изоставаше с 3-1 по време на втория сет, в който изпусна два пъти подаването си.

Въпреки това, Димитров не успя да направи удари, което позволи на Алкарас да се върне агресивно, за да подпечата победата.

20-годишният испанец, който играе едва за третия си турнир на трева, каза: „Работата, която положихте, и мачовете, които изиграхте на страхотно ниво, ми помогнаха много да премина през този труден мач.

„Григор е страхотен играч на всякакви настилки, но особено на трева. Но аз играх наистина добре от началото до последната топка.

„Аз съм човек, който се учи много бързо и се чувствам наистина комфортно да играя на тревата.“

Алкараз ще се изправи срещу американеца Себастиан Корда, който приключи мисията на Камерън Нори с победа с 6-4, 7-6 (1).

Корда пречупи Нури до 3-2 и получи нова точка за пробив 5-2 в първия сет. Нури изчисти тази трудност с чифт аса, но не успя да попречи на Корда да завърши сета за 37 минути.

Нори взе пробив 3-3 във втория, за първи път беше близо до сервиса на Корда.

Но Корда, син на бившия победител от Откритото първенство на Австралия Питър и брат на големия играч на голфа Нели, се състезава през тайбрека, за да стигне до последните четири в дебюта на Queen.

„Това е страхотен мач. Играя добре на тревата, чувствам се комфортно и наистина се забавлявам тук.

READ  Одити - Досега скрити - Разкриват милиони надценки в Medicare Advantage | татко

„С толкова съвпадения, колкото мога да получа, винаги съм много щастлив. Сега всичко щрака.“

Вторият вижда полуфиналите ДанияХолгер Рон среща австралиеца Алекс де Минаур.

Рон спечели с 6-4, 7-5 ИталияЛоренцо Музети, докато Де Минор изпрати ФранцияАдриан Манарино 6-4, 4-6, 6-4.

статия Новакът на тревните кортове, Карлос Алкарас достигна четвъртфиналите в Куинс Клъб, като победи Григор Димитров. Първо се появи на Planetsport.com.