Никс губят Мичъл Робинсън след сезона поради контузия на глезена

Нова контузия удари Ню Йорк Никс.

Мичъл Робинсън има „стресова травма“ в левия си глезен и ще отсъства поне шест до осем седмици, съобщи отборът във вторник. Той няма да се върне този сезон.

Куотърбекът на Никс, който изглеждаше накуцващ по време на мач 1 от серията от втори кръг на Ню Йорк срещу Индиана Пейсърс, която Индиана Пейсърс спечелиха със 121-117, претърпя операция на същия глезен в началото на декември. Оттогава той влиза и излиза от състава, последно по време на серия от плейофи от първия кръг срещу Филаделфия 76-ърс.

Източник от лигата каза, че Робинсън се е обадил на медицинския екип след тренировка във вторник и е преминал тестове в късния следобед, които са показали, че има разтежение. Сега планът е да се избегне операция и вместо това да се възстанови травмата, каза източникът.

Отсъствието на Робинсън оказва по-голям натиск върху стартовия център на групата, Исая Хартенщайн, който се засили до първата единица, когато Робинсън беше ранен за първи път през декември. Прешъс Ачиуа, който пое поста по време на предишните контузии на Робинсън, отново ще служи като резервен център.

Робинсън беше в разгара на сезона на кариерата си, преди да претърпи първата си контузия в глезена през зимата, като направи дебюта си изцяло в защита, докато водеше НБА във всяка статистика за отскок в офанзива, която можете да си представите. Неговата доминация в боята стана част от идентичността на Никс. Доджърс не можаха да стигнат до ръба, защото той блокираше изстрели или спираше уловите и не можеха да го държат извън дъските.

READ  Стивън Рос обмисля да продаде своя дял в Dolphins, Hard Rock Stadium на Кен Грифин

Никс са най-добрият офанзивен отбор в НБА. С Робинсън това отива на друго ниво.

Сега злощастната тенденция нанася последен удар.

Травмите на глезена на Робинсън продължават да се появяват отново. За първи път той контузи левия си глезен на 8 декември в мач срещу Бостън Селтикс. На полувремето му бяха направени рентгенови снимки и лекарите го разрешиха да се върне. Но той изигра само първите четири минути от третата четвърт, борейки се с очевиден дискомфорт, преди да напусне завинаги. След няколко дни е опериран.

Притеснението след завръщането му на 27 март беше здравословното му състояние. Робинсън не можеше да тича и да скача през по-голямата част от времето, когато беше навън, така че Никс го държаха на строги ограничения за минутите за първите му осем мача. В игра 9, предпоследната игра от редовния сезон, той избяга 25 минути, най-много, което бе играл по това време за повече от четири месеца.

В следващия мач Робинсън беше принуден да отсъства през второто полувреме, защото отново влоши глезена си. Това ще стане тема.

Той се завърна за мач 1 от плейофите, бързайки за 31 минути в мач 1, но отново нарани глезена си в даден момент по време на мач 3. Не е ясно дали той е получил контузията по време на играта, когато хвана центъра на Филаделфия Джоел Ембийд. В крака на Робинсън, дърпайки го надолу за грубо нарушение -1.

Робинсън пропусна следващия мач. Той се върна да играе 25 минути по време на мач 5 загуба от Sixers. Никс по-късно приключиха серията. През последните два мача Робинсън работи здраво за лявата си страна.

READ  Новите партийни митинги на ITN в България с ГЕРБ преди изборите през юли

Нараняванията от разтягане обикновено се дължат на прекомерна употреба.

Робинсън изпрати два туита, след като обяви контузията си в края на сезона.

„Това е толкова нелепо, сякаш дори не знам какво да кажа в момента!“ Първият, който прочете.

Проследяването дойде миг по-късно.

„Това още не е свършило!“ Прочетете туита. — Ще търся отмъщение.

Той изтри втория пост малко след като го изпрати.

Робинсън не е първият играч на Никс, който излиза от състава.

Нападателят на звездите Джулиъс Рандъл изкълчи рамото си в края на януари и оттогава не е играл. Той се опита да възстанови контузията, но трябваше да бъде опериран през април.

Боян Богданович контузи левия си крак по време на серията Knicks-76ers, сблъсквайки се с крилото на Филаделфия Николас Батум, който по невнимание претърколи крака на Богданович, докато гонеше свободна топка. 35-годишният нападател претърпя операция за края на сезона миналата седмица.

Ротацията на Никс вече е заличена.

Старши треньорът Том Тибодо използва само седем играчи в последните два мача от серията 76ers. В първия мач срещу Пейсърс той използва осем, добавяйки Ачиуа на мястото на Богданович. Сега Achiuwa трябва да се плъзне на резервното централно място. Ако Тибодо се придържа към ротация от осем човека, Алек Бъркс, който се затрудняваше, след като Никс го придобиха от Детройт Пистънс по средата на сезона, се превръща в най-очевидната опция.

Робинсън отбеляза средно 5,6 точки, 8,5 борби и 1,1 блокади за 24,8 минути през редовния сезон. Той записа средно 2,8 точки, 6,8 борби и 1,2 блокади за 19,1 минути през следсезона.

READ  Превю: Динамо Загреб срещу Лудогорец Разград - прогноза, новини за отбора, състави

(Горно изображение: Сара Стир/Гети изображения)