Нийл: Напускането на хокейния отбор на САЩ съжалява за пропуснати възможности

ПЕКИН – Четвъртфиналният мач между отбора на САЩ и Словакия, който никой не искаше да завърши в сряда, завърши с дузпи, за да се реши кой ще се класира за медала в мъжкия олимпийски турнир по хокей.

знаеш ли защо? Тези, които са участвали в загубата на дузпи, казват, че са загубили мач, което е трудно да се приеме. Така че пропускането на олимпийски медал поради загуба на дузпи вероятно ще бъде болезнено за много дълго време.

И тук приключи обиколката на отбора на САЩ на закрития национален стадион. Не му достигаха 47,3 секунди от пътуването до полуфиналите, когато Марек Хривик намали отскока, за да изравни резултата 2-2 и наложи допълнителна точка 10 на 3 за 3 минути. След като нито един отбор не отбеляза гол в продълженията, мачът премина към дузпи. И сега отборът на САЩ отпада от турнира на четвъртфиналите на втората поредна Олимпиада.

И вкара само един гол по време на дузпата, чрез нападателя на Словакия Петер Челиарич, който победи американския вратар Щраус-Ман отдясно. Ман смяташе, че контролира удара, но бързият изстрел на Чехларик направи разликата.

„Вие някак си мечтаете да играете тези игри, които ще свършат, независимо дали е 2-1 преди минута или допълнително време, [or] „Просто се опитвах да се възползвам от шанса и се чувствах добре, но очевидно не тръгнах по начина, по който исках“, каза Ман, който спаси 34 топки за 70 минути игра.

Американецът Анди Миеле имаше шанс да удължи дузпата, но Патрик Рибар провали опита му, изпращайки Словакия в делириум, докато отборът на САЩ падна в смаяна тишина.

READ  Бостън Бруинс се разделиха с противоречивия играч Мичъл Милър

„Трудно е да го опиша с думи сега, защото си мислиш, че имаш шанс да направиш страхотни неща тук и знаеш, че ще намалиш малко нещата“, каза защитникът Стивън Камфер. — Така че, това е малко разочароващо.

Социалните медии станаха банани след престрелката, тъй като много жители на Мичигандър искаха Мати Бенърс да участва в престрелката. Пенърс изглеждаше бодър по време на продълженията, като спечелиха няколко удара към вратата и се оказаха шепа. Но треньорът на отбора на САЩ Дейвид Куин наблюдава как отборът работи по наказателни удари по време на всяка тренировка и съответно изгражда своя състав на ударите.

„Имахме много добра идея кого ще изберем“, каза Куин.

Най-младият отбор в турнира Older изигра по-голямата част от серия си. 15 колежански играчи в списъка – включително от Gophers, Минесота Duluth, St. Cloud State и Minnesota State Mankato – Те се видяха толкова добре и тяхната скорост, умения и интелигентност им спечелиха сбогом на четвъртфиналите. И много членове на този отбор рано или късно ще се пързалят за клубове от НХЛ.

Третият период в сряда беше може би единственият период от турнира, в който изглеждаха като деца. Отборът на САЩ се нуждаеше от загубен гол, но не можа да го постигне. Дори когато Словакия започна шоу в наказателното поле, Съединените щати пропиляха мощни игри. Това включваше интервал 1:37, в който той спечели двойно предимство, но се мъчеше да удари топката в мрежата.

„Това наистина е период на ванилия в много отношения“, каза Куин. „Имахме 5-на-3 и това наистина промени играта. Искам да кажа, когато имате 5-на-3 и този сценарий, от който не се възползвате, вие давате на другия отбор много надежди и те се възползват.“

READ  Излезе друг аудиоклип на Флорентино Перес: "Кристиано Роналдо е идиот, а Моуриньо не е нормален"

Словакия поведе с 1:0, след като 17-годишният Юрай Слафковски – един от най-добрите хокейни тийнейджъри в света – грабна диск с пространство пред мрежата и зарови удар покрай Ман при 8:15 до края през първото полувреме. Финансовата проверка на Словакия беше ефективна там, запазвайки диска в САЩ, докато Славковски беше освободен. Това беше третият пореден мач, в който отборът на САЩ изоставаше рано.

Но имаше отговор, тъй като Ник Абрузис удари форхенд в бекхенд през краката на Рибар, за да изравни резултата на 45,7 секунди до края. Сам Хентигс, не играчът на боулинг на Кливланд, а нападателят на САЩ от Ню Брайтън и Сейнт Клауд Стейт, отбеляза 11:04, за да играе във втория, за да прекъсне равенството.

Американците имаха преднина, но не успяха да я добавят. Те изтласкваха нещата понякога, когато свиреха просто и запазването на диска в края на Словакия може да се изплати.

Това беше съкрушителна загуба за отбор, който сякаш бързо се разпадаше и имаше много талант. Тя също имаше седем играчи от Минесота, с други двама, които са родени другаде, но играят в колежите в Минесота.

Но един лош мандат може да струва на отбора шампионат. Този лош период изпрати отбора на САЩ в продължения. След това към дузпи.

След това излиза от олимпиадата.

„Всъщност се шегувахме“, каза Куин. „Все още не сме загубили мач, наистина. Искам да кажа, загубихме дузпи, нали?