Нийл Ленън критикува „лошия“ колапс на Северна Ирландия в България и отправя предизвикателство към играчите да премахнат горещината на мениджъра Иън Броклоу

Бившият полузащитник на Северна Ирландия Нийл Ленън започна яростна атака срещу отбора, след като надеждите за Световното първенство завършиха с поражение с 2:1 от България.

Отбор на Barclays вече очакваше поражение с 2:0 в Швейцария, но два зашеметяващи удара на Тодор Недолев в София донесоха победа на домакините отзад, след като дадоха преднина на Конър Вашингтон на полувремето.

Ленън се скара на играчите, че позволиха на средностатистически български отбор да се съживи през второто полувреме.

Бившият шеф на Селтик в Sky Sports Studio каза ядосано, че „моята страст е гневът“.

„През второто полувреме беше абсолютно жалко. Абсолютно лошо, нека ви кажа защо; през първото полувреме България беше най-лошият отбор в отбора досега.

„Северна Ирландия можеше лесно да напредне с два-три през първото полувреме, но след това си тръгват без да бързат, напълно бездействащи. Обадиха се на България.

„Управлението на играта ни през второто полувреме беше лошо. Нека ви дам пример; след 15 минути изостанахме с 2-1, никога в полувремето на България. Ние играем малко и го губим. Топката е на 50 ярда над полето и се опитват да построят. Това би убило всяка скорост. Струваше им се, че напълно са изгубили пътя си. Няма лидерство.

„Пропуските за задната тройка, халфовата линия и предните двама бяха навсякъде през второто полувреме и заслужавахме да загубим.“

Ленън обаче се съгласи с лидера Броклоу, който посочи, че след почивката са загубили личните си битки и лошото си управление на играта.

Вместо това Лурген предизвика Ман да поеме отговорност за играчите, докато бъдещето на техния мениджър беше балансирано, когато договорът му изтече в края на годината.

READ  Новини: Многонационалните сили на НАТО в България достигат пълен капацитет, 14 декември 2022 г

„Харесах това интервю“, отговори Ленън на мислите на Барклайс след мача. „Мисля, че той го нарече добре. Първото полувреме беше добро. Като мениджър искате да създавате възможности, а Северна Ирландия създаде три или четири чисти възможности.

„Той беше прав след 20 минути, когато загубиха в лични битки. Като мениджър, като мениджър понякога е извън твой контрол.

„Можете да усетите психологическата промяна в играта. Няма да критикувам Иън, но вие го миришете. Искате играчите ви да усетят опасността. Напуснахме го. Дадохме на България повече пространство, не. Вземете достатъчно телесно тегло Размерът не е, може да направите грешка и да забавите играта.

„Седнахме, почувствах, че хората не са отговорни, започнахме да се крием. През първото полувреме бяхме пълни с усилия и бяхме на 10 или 15 ярда над терена.

„Когато влезете в този цикъл, е трудно да промените това темпо. Това, което ще направите, е да изхвърлите топката за хвърляне и да преминете над терена и да кажете, че не сте ги извадили. Изгубихме опита напълно .

„Тази вечер съчувствам към него (Парагло), защото той ще изпита различни емоции. Едно удовлетворение през първото полувреме, но той ще бъде объркан през второто полувреме. Играчите също трябва да се изправят и да гледат.

„От силна гледна точка загубихме този мач без ръкавица от България през второто полувреме.“

Големите плюсове на управлението на Баракло са изявата на млади таланти като Даниел Балард, Али Маккан, Шайн Лори и сега Конър Брадли, който беше вдъхновен от първия си старт в старшите.

Но Ленън посочи, че тези играчи ще напредват само с по-добри резултати и представяне от отбора, представен след почивката срещу „треторазрядния“ български отбор.

READ  SimpleView и CityDNA стартират Vivacity Challenge на международна конференция CityDNA, София, България

„Добре е да се каже, че са млади играчи, но основната цел на това е, че трябва да печелите мачове“, продължи той.

„Няма да се научите, като играете така и губите игри. Това не е достатъчно, това е напълно неприемливо в международен план.“

За съучредителя Крис Брунт не е лесно да се постави под въпрос бъдещето на Броклоу.

„Майкъл О’Нийл е най-успешният мениджър, който сме имали в последно време, но мандатът му също имаше труден старт“, каза той.

„Лесно е да се каже, че не е спечелил много мачове, но е трудно. Ние сме малка държава, играчите си тръгват, старите играчи идват на грешната страна на живота си и той трябва да привлече млади играчи.

„Те биха искали да получат два положителни резултата, за да покажат на него и на неговия персонал и на феновете у дома, че той може да свърши работата и че напредъкът е негов.

„Това е бизнес, базиран на резултатите. Ако не спечелите игри, хората ще започнат да задават въпроси. Трудно е.“