Националният отбор по футбол на Иран победи България с 1:0 в приятелски мач, който се проведе преди финалите за Купата на Азия

Иранският мъжки национален отбор по футбол, известен на местно ниво като Team Melli, победи Алжир в приятелски мач като част от подготовката си за предстоящата Купа на Азия на AFC 2023.

В четвъртък националният отбор на Иран победи „лъвовете“ с 1-0 на стадион „Христо Ботев“ в Пловдив, Южна България. Мачът даде на иранските футболисти малко конкурентно изпитание преди началото на континенталната им кампания срещу Палестина.

А в осмата минута българският футболист Демо Кръстев, който играе като полузащитник на италианския клуб Катандзаро в Серия Б под наем от Фиорентина, получи жълт картон за грубо нарушение.

Иранският професионален футболист Мохамад Мохеби вкара мрежата с глава в 14-ата минута.

Гостите продължиха с блясъка си през първото полувреме, въпреки усилията на Иран да обърне хода.

След почивката домакините се опитаха да окажат натиск върху иранския тим, за да изравнят.

Усилията им не дадоха резултат и иранците надиграха българския си съперник в края на битката.

Ислямска република Иран играе срещу Хонконг, Палестина и Обединените арабски емирства в група C на Купата на Азия през 2023 г.

Китай, Ливан, Катар и Таджикистан съставляват първата група в предстоящото четиригодишно международно спортно събитие.

Жребият изтегли Австралия във втора група и подписа с Индия, Сирия и Узбекистан.

Индонезия, Ирак, Япония и Виетнам бяха изтеглени в група D.

Група E се състои от Бахрейн, Йордания, Малайзия, Южна Корея, Киргизстан, Оман, Саудитска Арабия и Тайланд, които формират група F.

Азиатската купа на AFC 2023 е планирана да се проведе от 12 януари до 10 февруари следващата година в Катар.