Нарендър нахлува в помещенията на международния боксов шампионат Strandga Memorial

София, България: Индийският боксьор Нариндер достигна четвъртфиналите на 74-ия Мемориален международен боксов шампионат Страндга, тук в сряда.

Двубоят в супер тежка категория (+92 кг) между Нарендер и конгоанецът Герлон от Еквадор приключи, докато публиката чакаше до последната минута, за да разбере победителя.

Двамата боксьори излязоха един срещу друг още от самото начало на мача и направиха пресметливи движения на съперника си.

Нариндер се опита да се възползва от височината и далечния си обхват, докато еквадорският боксьор вкара бързите си движения в действие, за да спечели точки във всеки рунд. В крайна сметка индийският боксьор победи съперника си по разделно правило с резултат 3-2 и се класира за четвъртфиналите на турнира.

От друга страна, Вариндер Сингх (60 кг) загуби на осминафиналите с 0-5 срещу узбекистанеца Абдул Умарудов Дилсо и напусна турнира, а Сумит загуби с 1-4 срещу българина Рами Киван в предишния период. четвъртинки.

За съжаление ветеранът индийски защитник Шива Тапа не успя да вземе ринга поради треска и в резултат на това даде на опонента си Малик Хасанов от Азербайджан на полуфинала на полуфинала.

По-късно в сряда три боксьорки като Semranjeet (60 kg) ще се изправят срещу австралийката Danielle Scanlon, докато Arundhati Choudhury (75 kg) ще се изправи срещу австралийката Caitlin Parker. Джиоти (52 кг) ще се изправи срещу Нозимахон Полторова от Узбекистан.

Късно вечерта във вторник двама боксьори спечелиха своите двубои и се класираха за следващия кръг на турнира.

Световният шампион за младежи за 2021 г. Сачин (54 кг) победи Хенрих Сахакян от Армения с 4-1, за да достигне до четвъртфиналите на престижното състезание. Узбекистан ще се изправи срещу Шахзод Музафаруз в следващия си мач.

READ  Какво каза Дан Мълън за Джорджия, след като Флорида загуби от Булдогите

Акаш (67 кг) постигна комфортна победа с 5:0 над българския си съперник Росен Марков и стигна до последния осми етап на състезанието. Той ще се изправи срещу италианеца Мануел Ломбарди в следващия си мач и ще търси още една удобна победа.

Междувременно Сахел (80 кг) се отказа от мемориала в Странджа след загуба с 0:5 от сърбина Владимир Мирончиков в категория до 80 кг.